Úklid na pracovišti v pracovní době.

Dobrý den.
Dělám v 2 směnném provozu kde je ranní směna od 6.00 do 14.30 s přestávkou na jídlo od 12.00 do 12.30 a odpolední od 14.30 do 23.00 s přestávkou od 20.00do 20.30.Majitel firmy tvrdí že úklid na pracovišti se bude provádět po 14.30 na ranní a po 23.00 na odpolední ale podle mě je to práce přesčas protože si myslím že úklid na pracovišti je součástí pracovní doby.Je pravda na jeho anebo na mojí straně?
Děkuju Gaduš.

Nejlepší odpověď
mojitek

Dobry den,
uklid je prace,cili jedna se samozrejme o praci prescas.

Další odpovědi
Miroslavst

Nejen v pracovní době před koncem práce-např. ve 14:15, ale i během dne je úklid součástí práce.
Můžete argumentovat bezpečností práce. Pokud byste neuklidil, hrozí nebezpečí úrazu a tím pádem můžete odmítnout práci vykonávat.
Jinak, jak uvádí kolega, je to pracovní činnost a pokud vedoucí vyžaduje, aby byla prováděna po skončení řádné prac. doby, jedná se o práci přesčas.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.