annas

Ukamenujete mě?

Už několik dní váhám, zda mám vyjádřit svůj názor. Není zaměřen na konkrétní jedince, ale jede o můj pohled na situaci v Odpovědích. Není mým úmyslem někoho osočovat.
Miroslav napsal – Annasino vzdělávací dopoledne. Ano. V poslední době vkládám otázky jiného druhu, než je teď na Odpovědích běžné. Pokouším se upozornit na původní charakter Odpovědí. Negativní úrovně jsou si vědomi i administrátoři, ale… Občas nějaká odlehčovací otázka nevadí, ale pravidlem se staly otázky diskuzní, nic neříkající odpovědi či otázky. Diskuze ano, je přece diskuzní rubrik!!!. Vhodnější je odpovídat, protože tyto odpovědi se velmi cení, určitě bodově!!!
Je okurková sezona, dotazů je méně, než je obvyklé. Ale zřejmě se nikomu nechce přemýšlet nebo vyhledávat na internetu odpovědi na otázky, které předpokládají určité znalosti.
Připadá mně to, že se všichni vznášejí v oblacích a jen několik uživatelů se pohybuje na pevné zemi. Opravdu tento způsob nadělování bodů nechápu, zřejmě kvůli tomu, že mé vkládané otázky a odpovědi odpovídají úrovní absolventa pomocné školy…
Stačí si projít odpovědi a snadno se přesvědčíte, kdo, jak a koho a za co boduje… Kdysi někdo namítl, že toužím po bodech. Těší mě bod za odpověď, která někomu pomůže a při níž jsem využila své znalosti. Kdybych po bodech tolik toužila, budu odpovídat na všechno. Přitom mnozí vědí, že jsem body nadělovala všem, aniž čekala poděkování. Ale už dál nemohu. Jen malý příklad: za to, jak dávat plastové lahve do popelnice, jsem dostala 10 bodů, ale jak vzniklo příjmení …. Bez komentáře. Nejde jen o mě, ale i o ostatní uživatele. Neobjektivnost, falešná solidarita… Je lepší dělat mrtvného brouka. Jistě. Každý je nahraditelný, někdo méně, jiný více… Možná někdo pochopí…

Všude žijí lidé, všude existuje nespravedlnot. Zřejmě opravdu patřím jinam… Vždyť i já jsem tvor chybující..

Vyslovila jsem svůj názor, s nimiž mnozí nemusíte souhlasit. Už sice někdo na podobnou situaci reagovat, ale zbyytečně…

Pokud se vyjádříte, prosím o odpovědi bez jakýchkoliv urážek..

Doplňuji:
Opakuji se, vidím, že můj záměr mnozí nepochopili. Administrátoři jsou si opravdu vědomi toho, že Odpovědi ztratily svůj charakter. Mám od nich dopis, ale z osobních důvodů ho nezveřejním.
Nikomu nezakazuji vkládat jakékoliv otázky, ale když to není otázka vědomostní, stačí odpovídat v diskuzi. Přece za to, že budu mít k obědu kuře, nemusím dostat 10 bodů. Na jiných serverech za tuto odpověď není vůbec možné body nadělit.
Byla jsem si vědomá, že se mé názory nebudou líbit, ale kdybyste se podívali na staré otázky, existuje markantní rozdíl mezi minulostí a přítomností.

Nejlepší odpověď
rynek878

Já nechci vypadat jako opakovací pták,ale to co jste zde Annas napsala, opravdu odpovídá současné realitě na „odpovědích“,nemám co bych více dodal,jen souhlas,a to se vším co je zde napsáno.

Další odpovědi
Bumbes

Já tento problém řeším svým způsobem.
Na blbosti a pokusy o „chatování“ většinou nereaguji.
Na pokusy o urážky, Spam a reklamu buď reaguji záporně, nebo vůbec.
Palce také někdy používám na ohodnocení odpovědí, které se mi líbí a ztotožním se s nimi. Hlavně „palcuji“ odpovědi o kterých se domnívám, že jsou správně.
O tom, že se nehoním za body svědčí i to, že často odpovídám na odpovědi anonymů (od kterých se člověk většinou bodů nedočká), nebo na starší zajímavé otázky (které už se také nebodují).
O inteligenci zúčastněných je zbytečné polemizovat, neboť tu jsou lidé „Od každého něco“. Někdo více, ale někdo i méně chytrý, ale to není důvod k opovržení – pokud to ovšem není blb, myslící si, že posnídal Šalamounovo lejno…

blesk26

Annas, máte pravdu! … a teď se trochu rozepíšu, protože mě také nebaví listovat nesmyslnými otázkami, když něco hledám, nebo mám chuť na něco odpovědět.

Cituji z kodexu uživatele:
"Chatování nebo podobné porušování formátu otázka → odpověď

Odpovědi.cz je komunita pro pokládání otázek a odpovědí, NE internetový chat. Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat. Pokud hledáte místo pro diskuzi a chatování, zkuste jiné internetové servery."

Můj výklad:
Validní otázky jsou otázky typu (namátkově z aktuálních) „Jak založit živnost?“ nebo „Jak na zvracení u papouška?“. Tedy otázky, které mají smysl v tom, že na ně existuje odpověď, která uživatelovi v něčem poradí a zároveň může být užitečná komukoliv jinému, kdo by něco takového hledal.

Otázky typu „Lekli jste se také?“ nebo „Prší u vás?“ jsou otázky, které nemají pro ostatní uživatele jakoukoliv vypovídací hodnotu (a už vůbec ne hodinu po uveřejnění, když se počasí změní). Takovéto otázky zde vůbec nemají co dělat.

Pokud jsou tu ale uživatelé, kteří je mají potřebu pokládat, nechť se spolu domluví jaká by jim vyhovovala forma diskuze a pošlou žádost administrátorům o vytvoření diskuzní sekce pro tyto otázky – myslím, že by to přispělo ke zkvalitnění Odpovědí a administrátoři by to rádi minimálně promysleli. Body by se v takové sekci nedávali a opět by to bylo kuprospěchu.

Význam bodů na Odpovědi.cz a mazání otázek uživateli:
Podle mého mají body význam v tom, že pokud někdo podal kvalitní odpověď, která byla užitečná a někomu pomohla, oceníme ho bodem. Ten bod ovšem nedostal kvůli tomu, že by se jednalo o závod, kdo jich bude mít víc, ale kvůli tomu, že jsme vyjádřili důvěru a ocenění odpovídajícímu. Když takových bodů nastřádá dostatek (kategorie stříbrný a zlatý), tak se dá předpokládat, že uživatel je natolik slušný a natolik rozumný, aby mu mohl být svěřen nástroj – mazání otázek. Pokud uvidí něco, co porušuje kodex, prostě to smaže. Administrátorům tím ulehčí práci a když si toho všimne dříve, než oni, tak příspěvek nenapáchá tolik škody (nebude viditelný tak dlouho).

Co se ale stalo:
Body se zde rozdávají za úplné blbosti. Nesmyslné otázky dostávají hvězdičky, ještě nesmyslnější odpovědi dostávají palečky. A ne jeden, ani dva, ale rovnou 5, nebo 8! Proč? Protože skoro všichni, kteří ty palce za tyto blbosti dávají, se na podobné blbosti taky ptají. Když dám vyčerpávající odpověď někomu ohledně počítače, možná dostanu jeden, výjimečně dva body. Když odpovím, že v Jablonci prší, dostanu jich 5, ačkoliv s počítačem jsem pomohl (a byl jsem adekvátně oceněn), ale informace o počasí o mě nic nevypoví. A pokud už odpovím na počasí, přeci nedám palce všem ostatním za stejně odpověď! PALCE DÁVÁM TEHDY, POKUD SE ZTOTOŽŇUJI S ODPOVĚDÍ a buď nemusím ani odpovídat (palec můj souhlas prozradí) a nebo lehce doplním! A samozřejmě už vůbec neodpovídám stylem „Promiň, tohle nevím“ a ještě za to nečekám body. To už je snad i proti zdravému rozumu.

Zkrátka tím, že se z Odpovědí stalo diskuzní fórum, se celý systém postavil na hlavu. Otázka je: UDĚLÁME S TÍM NĚCO?

anonym

když jsem našla tyto stránky vůbec jsem o nějakém bodování nevěděla,Annas já nikdy nebyla soutěživý typ,tak nějak mi je jedno jestli mi dají palec či né,sama je uděluji ze slušnosti že se ostatní snaží,poslední dobou dávám otázky hodně odlehčené ale určitě né kvůli palcům,hodně uživatelů se tady pslední dobou hádá snažím se náladu trochu všem spravit,jestli to někoho pohoršuje okamžitě přestanu a vžádném případě vás neukamenuji to také nemám v povaze

Fedor

neukamenuju vás

led

súhlasím.
Žiaľ, u ľudí máme ojedinelú vlastnosť – závisť – Prečo druhý má viac, než ja?Prečo on je lepší? Prečo?- Keby sa nepalcovali odpovede, ale len počítali prečítanie – zasa by zaznela otázka – Prečo má viac prečítaných, než ja? Prečo?

iceT

ja take souhlasim s ostatnimi odpovedmi.
kdyz jsem nasla tyto stranky,hledala jsem radu a te se mi dostalo,jinak moc nechapu reakce nekterych uzivatelu;

1popelka1

Tak já se ztotožňuji s většinou toho, co napsala Annas, částečně i Kapkou (diskuze u otázky Ukamenujete mě) a Bumbesem.
Nejde o ne/inteligenci uživatelů, jak tu někteří zmiňují, ale o smysl Odpovědí – kde člověk dostane radu, pomoc na „něco“, co můžou v budoucnu potřebovat jiní. Ale otázky typu, co budete vařit na oběd nebo jaké je zrovna počasí apod. patří do diskuze!!! Vždyť co z toho v budoucnu budeme mít, že dneska je bouřka a minulý týden bylo horko (příklad)? Myslím, že nic.
A neměly by být vůbec bodovány, respektive zaznamenány do profilu ve Skóre užitečných odpovědí. Pak některý uživatel, který se zapojuje jen (a nebo většinou) do diskuzních otázek může mít vyšší procento „kvalitních“ odpovědí, což mi přijde nefér vůči jiným, kteří odpovídají v oboru, který ovládají nebo jsou schopni najít správnou odpověď nebo mají s daným tématem zkušenosti.
Navíc, se pak špatně hledá ve vyhledávači – když hledám na něco odpověď, musím se proklikávat diskusními otázkami a je to pěkně otravné a zdlouhavé….

Doplňuji:
Blesku, mít možnost dát vám více palců, udělám tak. Vystihl jste to naprosto přesně!!!!!

mosoj

Annas zde někde vyjádřila názor, že se „odpovědi“ zhoršily v kvalitě od doby co začalo být více uživatelů stříbrných.
Dovoluji si upozornit na moji a Vaši reakci
na tento problém zde : http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/proc-delate-ze-nic-nevite

Jak se na to dívám já :
Otázky ať jsou jakékoliv ty mně nevadí. Buď odpovím nebo ne.
Horši je to s odpovědí, když vidím že je vyloženě špatná ! Co s tím jak to mám udělat.
Všichni zde tvrdíte, že chcete pomoci, ale naprosto nesprávnou odpovědí ??
Pak zde platí a platilo!! to známé „ruka ruku myje“. A jsem rád že na to upozornila sama annas. Možná že tomu také trochu pomohla tím, že dávala palce všem.

Nedá se nic dělat palce existují a řada zdejších uživatelů to pojala jako hru o palce.

Doplňuji:
A jestli zde z toho někdo dělá show tak je to Miroslavst, který se ale vyjádřil že se toho nevzdá. Takže se ptám, proč by měli měnit své projevy zde, i ostatní.

aramah

Pani Annas jestli vám rozumím tak se vám nelíbí otázky jiných uživatelů,nebo aspoň s některými nesouhlasíte.To totiž ani není možné, se stotožnit s každým.Protože ať chceme nebo ne, jsme každý úplně jiný.A to je moc dobře.Pro každého z nás ,je zajímavé úplně něco jiného.Tak, když se zeptám co k obědu neznamená to že mé IQ je na bodu mrazu.A nebo ano? Ale to není co mi vadí,myslím že každý má právo se ptát na co chce,jiná je že ne každý musí odpovědět. A o tom to je.O tom co je dobré a co ne rozhoduje admin.(závadná otázka,nedodržování pravidel)Jinak tyto stránky vidím především jako zábavné.

fira

Tak jste to hezky rozebrali a co stím chcete udělat?

roxy52

Taky mě nezajímají žádné palce.Ani se nedívám na svoje skore,bo mě to je jedno.Důležité pro mě je,že když něco nevm,tak se zeptám a většinou se něco dozvím.....a dám palec za ochotu.Jinak to palcování mě připadá Mateřskou školku-černej a červenej puntík.Líbí se mě,jak se tu někteří jedinci rozčilují,že ten a ten měl puntík,teda palec ,neprávem.

BIGFOOT

tak a máte to,teď aspoň vyšla pravda najevo.
paní annas má pravdu a tak to s tímto servrem vypadá,hlavné,že ty co jsou opravdu inteligentní odsud vždycky vykoušete.
zůstaňte si dál na své nízké inteligenčně
minimální úrovni a radujte se ze své hlouposti. nemám na mysli všechny,jen asi mnohem víc než polovinu. a ještě dodávám,že nechápu jak se tady může udržet bumbes když je neustále negativně a sprosté naložen i v tom svém opileckém pivu. jak ho tady můžete snést?vždyť překračuje meze slušnosti.

Zdroj: BIGFOOT

Miroslavst

Jelikož jsem svou odpověď uvedl v otázce:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kvalita-otazek nebudu se již zde k uvedené věci vyjadřovat.
Nicméně si neodpustím odpověď ať již na otázku annas nebo na odpovědi k této otázce a to ohledně palců.
Mám k dispozici určitý počet palců, určitý počet označení zajímavých otázek a rovněž určitý počet otázek. Co s palci nebo hvězdičkami udělám je jen a jen moje věc.
Já hodnotím svými palci odpovědi jiných a pokud se mi odpověď líbí, dám ji palec. Bohužel, ale je to tak.
Padla zde v minulých dnech zda si stojíte za svým názorem. Odpověděl jsem ano. Toto je můj názor na udělování palců a tím to hasne. Je prostě neměnný.
Já osobně zde nechci nikoho vyštípat, ani urážet. Ale pokud se někomu něco nelíbí, je to jeho věc a jak s tím naloží je také jeho věc.
Pokud já nechci na něco odpovídat (buď neznám odpověď, nezajímá mě to a nebo mě zrovna nenapadá vtipná odpověď), tak neodpovídám.
A jetě jedna věc: Náhodně jsem si vyhledal odpovědi z vyhledávače se slovem prší.
Jakto, že pokud někomu vadí tyto otázky, které nevypovídají o kvalitě, že se účastní odpovědí. V náhodně vybraných otázkách byla odpověď jak annas, tak i mosoje. Tak tedy nevím.

annas

Miroslave, já jsem nemluvila o kvalitě otázek, ale o typu otázek. Také jsem se zmínila o tom, že občas nějakou takovou otázku zařadit nevadí. Proto jsem na některou z nich odpověděla. Psala jsem v obecné rovině.

Mohla bych zase uvést, že jste odpověděl na něco jiného, než zněla otázka. Nebudu konkrétní. Nebo mám? Vy byste mohl uvést to, já to.,, vzájemně bych vyhledávaly spory. Já jsem vyslovila svůj názor, Vy máte právo vyslovit svůj. Skončeno.

led

veľkosť IQ ukazuje aj dodržiavanie slušnosti a vyvarovania sa osobných útokov.
„Annasino vzdělávací dopoledne“ je dobré, teším sa naň ako malý žiačik. Odľahčuje to myseľ a aspoň si overím, či som nezabudla látku Základnej školy.
Skôr mi prekáža navádzanie na nedodržiavanie zákonov formou otázok, nevyužívanie diskusií (výhovorky typu nevidím, či niekto nediskutuje) – je to vidno aj s počtom disk.príspevkov, a slušnosť.
Keď považujem za správne dať odpoveď, dám ju aj s vedomím, že sa nebude dotyčnému páčiť. Každý máme právo na názor.
Bodovanie, palčeky podľa mňa nemusia byť, skôr ma zaujíma, koľko ľudí si to prečítalo.

annas

Led, děkuji. Ale na další opakování si budete muset počkat. Ale díky.

Cením si i Vašich odpovědí nejen z okruhu počítače, ale i z jiné oblasti.

Nikoho jsem se opravdu nechtěla dotknout, jen jsem vyjádřila, jak to vidím já. Potěšilo mě, že nejsem sama, že se připoji i další.

annas

Jsem ráda, že aspoň někteří si vzniklou situaci uvědomují. Děkuji všem.

annas

Mosoji, máte pravdu. Kladu si za vinu, že jsem za všechno dávala body. Uvědomila jsem si to, že to nebylo správné. Jednala jsem z euforie, když jsem měla tolik bodů na rozdávání. V posledních dnech jsem si to začala uvědomovat, ale vše se nakonec obrátilo proti mně.

mosoj

Annas není z toho ale třeba dělat nějaké neštěstí a neberte to tak vážně.
Zdraví mosoj.

vagra

Promiňte dámy,že jsem vstoupil do Vaší diskuze.
Hlavním problémem,jak to vidím já,je palcování,tedy hodnocení odpovědí,které mají různou úroveň,které se nám líbí,nebo jsou pro nás nějakým způsobem zajímavé.
Objektivní hodnocení otázek a odpovědí na ně,je podle mého názoru nemožné.To by mělo být vyjádřeno počtem palců,ale neříkají nic o jejich hodnotě.
Nemohu a ani nechci být arbitrem v této diskuzi.
Úroveň těchto stránek by měli udržovat především administrátoři,kte­ří mají představu,jak by měly vypadat.
Asi jsme ještě nedozráli do stavu,kdy rozlišíme sami otázky/odpovědi/ prospěšné,infan­tilní,provoka­tivní,nebo dokonce urážlivé a podle toho je také hodnotit.
Prozatím to vypadá,že tady vládne anarchie a úroveň stránek stále klesá.To se mi nelíbí.
Abych nepakoval některé odpovědi-můj názor je totožný s Bumbesem, Rynkem878 a dalšími.

annas

Vagro, děkuji za podporu. Už mně docela chyběly Vaše nářeční lekce.

kapka

Jak to vidím já? Odpovědi.cz jsem našla náhodou už v květnu, poté, co jsem, po hodně dlouhém hledání, nenašla uspokojivou odpověď jinde na netu. Tady jsem dostala odpověď a tím to pro mě haslo. Neznala jsem tento typ komunikačních stránek a nenapadlo mě, že si zde lidé povídají někdy i jen tak.
Teď o prázdninách mám více času, tak mě napadlo se sem znovu mrknout a zjistit, co se tu děje. Byla jsem mile překvapená, že si zde lidé povídají a ještě k tomu celkem na úrovni. Systému, který jsem zde postupně vypozorovala se snažím přizpůsobit.
Je pravda, že už jsem si také s úsměvem kolikrát říkala, jak snadno se tu získávají body. Řeknu „kafe s mlíkem“ a ejhle-body. Ale mě o ty body vůbec nejde. Tedy chtěla bych mít vyšší limit na palcování a k tomu ty body bohužel potřebuji, ale nijak kvůli tomu nespekuluji, na co budu odpovídat a na co ne.
Sama dávám body každému, kdo mi slušně odpoví, pak odpovědím, se kterými se nejvíce ztotožňuji a pak těm, které mě rozesmějí. Mám za to, že jsem najela jen do zavedeného systému.
Na odborné otázky odpovídám, když mám pocit, že k tomu mám co říci, buď se tím oborem dlouhá léta zabývám nebo mám nějakou použitelnou jednorázovou zkušenost.
A pak také konverzuji a relaxuji u toho. Souhlasím, že by se k tomu měla více využívat diskuse, zrovna včera jsme se tu o tom bavili a dokonce rozjeli rekordní diskusi, ve které jsme se pak už lehce ztráceli, ale snad bychom si časem zvykli.
Máte nějaké řešení, jak by se daly Odpovědi.cz vylepšit? Třeba sem dát vyloženě konverzační kategorii, která by nebyla za body? Diskuse, tak jak je nám předložená teď, se moc neujímá, protože…to si musí každý odpovědět sám, proč ji tak málo využívá.

annas

Kapko, děkuji za Váš názor. Nezatracuji diskuze, i když se jich moc neúčastním. Jsem ráda, že patříte k těm uživatelům, kteří pochopili, co jsem měla na mysli. Ale záměr se zřejmě minul. Ale když tady byla Kropítko, dskutovalo a diskuze se využívalo.

Máte pravdu, že jste najela do zavedeného systému. Začalo se víc bodovat, když první získali stříbrnou příčku a měli větší možnost nadělovat palce.

Já také občas s někým vyměním v diskuzi několik slov. Chce jí opravdu využívat.

Jenže touha dostat se nahoru je lákavá i za cenu toho, že snídám housku s máslem.

To mně vadím. Jinak ať si vkládá každý, co chce. Když mně to nevyhovuje, mohu kdykoliv odpovídání omezit, případně omezit, jak jsem to už jednou udělala.

BENYTA

Jo jo,Paní Kropítková,ta se opřela do každého,taky za to získala pár milých pojmenování…
Annas,ráda bych Vás podržela častěji,když už tu je K. tak málo,ale taky mi není dopřáno…aspon víte,že občas nakouknu…

annas

Benyto, děkuji za podporu. Vždy jsem tvrdila, že to, co si dala Kropítko do profilu, jí zcela odpovídá – rozdat se, pomáhat, bojovat za spravedlnost. Urážky jí však ublížily.

BENYTA

Jo jo,Paní Kropítková,ta se opřela do každého,taky za to získala pár milých pojmenování…
Annas,ráda bych Vás podržela častěji,když už tu je K. tak málo,ale taky mi není dopřáno…aspon víte,že občas nakouknu…

anonym

jo jo játo chápu jen nechápu k čemu vlastně to bodování je kdyby to byly jen body tak to beru,ale nač je někdo stříbrný pak zlatý a pak konec,příjde mi to soutěžení jako u malých dětí,Annas mě můžete položit jakoukoliv otázku a nemusíte se bát že se urazím,nebo rozzlobím jsem člověk co má rád diskusi,jen se ptejte

annas

Buraku, já nemluvím o pohoršování. Jen jsem vyslovila svůj názor. Občas neuškodí odlehčit napjatou situaci, ale vyjadřovat se v diskuzi. I výměna názorů prospěje. Kvůli tomu je tato rubrika zavedena.
Je opravdu rozdíl dostat bod za to, co budete mít k obědu, nebo třeba za odpovědi na Dimitrijovy otázky.
Nikomu nemohu zakazovat, co má, nebo nemá dělat. Všeichni jsme svobodní.