mimoň

Úhyn rybky – vysvětlení?

Zdravím.
Uhynula mi samička Pavího očka. Snažím se pátrat po příčině. Jediné změny v akváriu co jsem si všimla:

  • Na listech v akváriu se mi objevil jakýsi červený povlak (zřejmě), ale to si myslím že bylo nedostatkem živin – zatím jsem tam ale nic nepřidala.
  • Dnes jsem tam dala topné těleso (termostat pevně na 25stupňů) jelikož měli rybičky cca 22–23 stupňů.
  • Po úhynu rybky jsem si všimla, že za skalkou jsou na dně věci vypadající jako výkaly obalené hnědými tečkami, či jak to popsat. Možná to jsou jen výkaly, nevím.

Všechny rybičky jinak žerou normálně, jen jsem si všimla, že mi skalár napadá bojovnici.
Jedná se o akvárium 20l s filtrem, nepřerybněné a dostatečným osvětlením.

Předem díky za jakoukoliv radu či vysvětlení.

Nejlepší odpověď
odik

Ve 20l akváriu máš paví oka, skaláru a bojovnici a říkáš, že není přeplněný? Na takovou skupinu ryb je to akvárko zatraceně malý!

Jinak při úhynu jednoho pavího oka nemá cenu nic řešit, pokud se zbytek hejna chová v pohodě a na rybě si předtím nepozorovala nic špatnýho. Jinak 25°C je zbytečně moc, těch 23°C předtím bylo optimální.

Další odpovědi
Lamalam

Rybičky občas uhynou, tak to chodí. Kup si novou.
-
Bojovnici bych asi do společného akvárka nedávala.