Avatar uživatele
Pokročilý

Uhradí mi i poštovné? Nákup z internetu...

Když chci odstoupit od smlouvy a vrátit objednané zboží poštou, vrátí mi prodejce i cenu poštovného, nebo jen částku za zboží? Jde mi o tu částku, za kterou budu já posílat zboží zpět.
Doplňuji:
Asi to bude spravedlivé, ale ne v tom případě, když mi pošle jiné zboží, než jsem si objednala a já s tím mám ted jen starost a zbytečné náklady. Prostě to zkusí a myslí si, však oni si to nechají, třeba nám to výjde a máme vyděláno...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ještě jsem se s tím nesetkala.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

NEUHRADÍ.

Prodejce je povinen vám vrátit celou kupní cenu, kterou jste za nakoupené zboží zaplatila (tedy nejen cenu zboží, ale i například cenu dopravného, které jste musela uhradit pro doručení směrem k vám nebo cenu doběrečného při úhradě prostřednicvím tzv. dobírky), a to nejpozději do 30 dní ode dne odstoupení.

ALE další výdaje spojené s vracením zboží (tedy např. poštovné uhrazené České poště nebo cena pohonných hmot při dopravě vlastním autem nebo jiné ´cestovní´ náklady...) vám prodejce není povinen uhradit.

A mně tento princip příjde spravedlivý.
Doplňuji:
AHA ! Pokud je důvodem vašeho odstoupení chybně dodané zboží, které nebylo objednáno, tak je to jiná situace, než-li zde byla komentována. Protože komentáře a odpovědi se týkaly odstoupení od spotřebitelské smlouvy dle ustanovení § 53 obč.zákoníku (tzv. ve 14 denní lhůtě).

Ve vašem případě budete mít nárok na úhradu všech souvisejících nákladů při vracení zboží zpět..., pouze doporučuji, abyste si druh přepravy a výši těchto nákladů při zpětném vracení zboží s prodejcem předem vyjednala.


Avatar uživatele
Bronzový

Jak kdo. Někdy to píšou ve svých podmínkách, ale myslím si, že ve většině případů budou velice neochotní. Přeci jen i oni to zaplatili poště a tratili by na tom.


Avatar uživatele
Bronzový

Myslím, že poštovné ti neuhradí, to by byli až moc hodní a s takovou ochotou jsem se v naší republice nestkal. V jiné zemi možná ano.


Avatar uživatele
Zlatý

Většina firem poštovné neuhradí. A domáhat se ho soudní cestou by bylo příliš drahé.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.