Uhodnete o které zvíře se jedná?

Zvíře je to celkem běžné, žije ve volné přírodě, ale často i v blízkosti lidských obydlí. Ačkoliv ho leckdo pokládá téměř za škůdce, pravdou je,
že je velmi užitečné, ale panuje okolo něj a jeho vlastností dost neopodstatněných „pomluv“ a fám. Je téměř potravním specialistou a má velmi zajímavý způsob rozmnožování. Tedy, ne co do techniky (klasika :D)
a samice běžně vrhnou jednou ročně mláďata, jenže když se namnoží jejich nejoblíbenější živá potrava, tak mají samičky i trojnásobný počet mláďat v jednom vrhu. Zdánlivě rodí mladé od jara
do léta, ale je to tím, že samičky mají říji na podzim, ale po páření dovedou vývoj plodů pozastavit tak, aby se narodili mladí do co nejvhodnějších podmínek. A to není všechno! Pokud skutečně dojde
k přemnožení jejich nejčastější potravy, dokáže si toto zvířátko opět vyvolat říji a být připuštěno, takže samička může mít v sobě dva vrhy mláďat rozdílného stupně vývoje a s odlišným termínem porodu. Tento jev je pravděpodobně způsoben pohlavním hormonem v jejich nejčastější potravě. Nebudu vás zatěžovat odbornými výrazy, těším se na odpovědi!

Doplňuji:
V lasicovitých mají každé nějakou z těchto „zvláštností“, ale pouze (pravděpodobně) vše se sešlo pouze u LASICE KOLČAVY. Ad drap: není to učivo ZŠ, jednak je to vidět na odpovědích a jednak hodně z těch domněnek okolo rozmnožování není dosud vědecky potvrzeno, ale jedná se o vysokou pravděpodobnost.

Nejlepší odpověď
Drap

Lasice . U nás dva druhy, kolčava a hranostaj. Proč se ptáš ? Když to víš. To je učivo základní školy.

Další odpovědi
Hykam

Myslím, že hlodavci budou ta jejich hlavní potrava, myslím, že to bude nějaká lasice, kuna, nebo něco podobného.

manon

Kunu bych tipla.

honza19hk

liška, lasice nebo něco podobného.

potížistka

řekla bych že to bude nějaký hlodavec, ale úplně jako první mě napadla moucha xD

badisko

potkan?…
Doplňuji:
jenze ten neni uzitecny…teda kdyz pominu ze je to vlastne …jakysi druh ulidove sluzby…

anonym

Potřebuje-li někdo poradit, jsou k tomu určeny odborné kategorie, pakliže začíná otázka „Uhodnete …?“ – spadá do rubriky „Hádanky“, zvláště pro tyto účely zřízené.
Jinak wiki nabízí názornou odpověď:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­sice_kol%C4%8D­ava

bolak

ne, mě si peskoval že to patří do zábavy, říkal si že když je to hádanka na kterou znám odpověď, tak se to do hádanek a hlavolamů nedává, chvíli na to otázka zmizela, to si ještě pamatuju…

anonym

Ano, znám odpověď. Pokládám stále za vhodnější ptát se, i když vím, než odpovídat přestože nevím nebo tápu.

bolak

Bohemica: napiš mi do vnitřní co to je, já to sem pak vložím ať vypadám chytře

manon

A to já zas když je to hádanka, tak hádám – to víš, že bych si to mohla vyhledat, ale to už by nebylo hádání, že jo :)

anonym

ad manon: Dobře ona, správně pochopila hru. Indicií bylo dost, já hlavně chtěla inzerovat úplně běžné ale hodně zajímavé zvíře, které navíc lidé neodůvodněně pronásledují a likvidují.

bolak

je to tygr?

manon

Proč tak dobrý tip píšeš do diskuse – jak chceš tady získat body? :)

briketka10

no a mě soused nadával, že mu můj malinkej
kocourek chodí na holoubky a já jsem věděla,
na 100%, že to byly ty potvory lasičky, protože
měly mladý a scháněly si žrádlo a musela ho
dát vykastrovat :( to bylo hádek kvůli holoubatům
nakonec se zjistilo, že to nejsou jen lasičky, ale i
dravci, když pokáceli stromy, tak bylo na holubník
pěkně vidět a měl milej soused po čančuličkách :D

briketka10

to jako já, nebo bolak s tím tygrem ??

bolak

no to je jasný že to víš, dyť to je hádanka ne? :) já chtěl jenom zabodovat..

anonym

ad bolak: No proti Kodexu to není, ne? To by mi strach nedovolil !

bolak

já si pamatuju, když sem tu začínal, tak sem taky vložil pár takovejhle otázek, myslím že byly dvě, a celej tým pod vedením hlavního DiR.igenta se na mě sesupil… prej „KDYŽ TO VÍŠ, TAK TO PATRÍ DO ZÁBAVY!!!! PODVÓD!!! PODVÓD!!!“

http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_de­tailpage&v=r1O-JCliYgs#t=267s

:))