Angi-Shy

Udělá policie něco s tím, když jí nahlásím, že v mém okolí chodí chlap s velkým psem navolno a bez náhubku?

už podruhý jsem tu potkala drzýho chlapa, co s sebou má velkýho psa, bez vodítka, bez náhubku, pes se hned motá kolem jiných psů… motal se kolem mého menšího psa, kterej se velkých bojí, a nevim, jak by to dopadlo, kdyby se do sebe pustili.

Jednou jsem ho seřvala, protože si psa ani nezavolá k sobě, když vidí, že se motá do mého vodítka a já se snažím svého psa přitáhnout k sobě. Jako by to vubec nepochopil. Vim, v jakém paneláku bydlí, pokud tam nebyl na návštěvě. Už mi leze krkem a nejradši bych zavolala policii, aby s tím něco udělali. Udělají s tím něco?

Když psa nepřitáhnu k sobě a on vidí velkýho psa, i tak se proti němu rozběhne, takže v mém případě je jedno co udělám… ale chytřejší je psa přitáhnout a tak ho odtáhnout pryč od psa patřícího blbci… sice jeho pes nebyl agresivní, ale logicky si ho ten blbec snad může přivolat, když vidí, jak reaguje můj pes… ale aby se jen smál a nechal svého psa, aby se neustále motal kolem mého, je s dovolením debilita onoho páníčka..

A reaguji na redy – řekni přesně proč bys mi psa nesvěřila? Protože ho vedu spořádaně na vodítku? Protože se snažim aby se k velkýmu nepřiblížil natolik aby ho pokousal? Nebo ho mám prostě pustit a nechat aby ho napadl? Co je podle tebe důvod?

Nejlepší odpověď
BENYTA

Milá Angi-Shy, dotaz je nutné rozporcovat.
1.Po nahlášení ho (možná) MP přijede zkontrolovat.
2.A teď po lidsku – situace, kdy psa na vodítku přitahujete k sobě, ve Vašem psu vyvolá agresi – tzn. znásobí se jeho síla – Vy a on – tzn. z Vašeho psa se stane ochránce svého i Vašeho života… tzn. i z čivavy se stane monstrum.To není nijak přitažené, pouze sdílím své zkušenosti.
3.V těchto situacích odpoutávám psa od sebe, tím ho zachráním (zkušenost) a nechám jednat pudy…
4.Vy musíte vidět i za roh, což jsem osobně zažila, kdy jsem skrz řídký laťkový plot nezaznamenala NIC, a za ním stál pejsek velikosti ohaře a zkoumal terén – čichal trávu – a můj miláček se mu zbývajícími zuby zavěsil za krk…
5.V případě potřeby mi napište.

Další odpovědi
redy

Podle toho, co tu píšeš, bych ti psa nesvěřila. Kam chodíš na ty blbiny, že velkej pes je nebezpečnej…
Benyta ti to napsala jasně.

Drap

Záleží na místní vyhlášce. Pokud je pes ovladatelný, tak proč ho uvazovat. Taky venčím vždy na volno.

gecco

Promiň – ale ty máš nevycváleného psa, který – ač na vodítku, se snaží útočit na psy, které potká – a majitel jiného psa je „blbec“???
:-OOO
Co máš dělat?? – vychovat si psa tak, aby neobtěžoval okolí…!!!
___
Napíšu ti příhodu – nedávno mi skočil na botu york-´obranář´ a pokoušel se mi rozvázat tkaničku (kousnout takový trotl ani neumí)…
Panička stála opodál a bavila se…
Co jsem s nimi měl dělat??
Popadl jsem yorka, hodil ho do kontejneru a zavřel – přece se nebudu s takovým nevychovaným haj*lem rozčilovat… O paničce, která najednou začala ječet, ani nemluvě – málem letěla do kontíku taky.
___
Nevadí mi ani velcí psi, nevadí mi psi bez košíku a na volno – pokud se umí chovat a neotravují…
Ale vadí mi psi, kteří mohou být i na vodítku a s košíkem – ale přesto řvou a snaží se ´zaútočit´ na všechno v okolí…

Nechápavé

Proč by s ním nemohl chodit na volno?

To už člověk nemůže jít ani psa vyvenčit?

jmhad

Jak už tady někdo říká – záleží na tom, co na to říká obecní /městský/ úřad, který takovou věc řeší či neřeší obecně závaznou vyhláškou. Proto podejte na úřadě podnět. Policie tohle řešit nebude

anonym

neudělají s tím nic, dokud ten pes někoho nezakousne. takže si pořiď většího agresivního psa a pusť ho podle potřeby pro svou ochranu. kdo říká, že pes může chodit na volno, tak „zná určitě místní vyhlášku“.

pro redy: když vrazí 50ti kilový pes do dítěte, tak je to stejné, jako když do něj vrazí tříkilový york? Tobě bych svěřil tak akorát ten sáček na sbírání psích …

anonym

Každej pes může být nebezpečný,ať jde o velkýho psa,či o podvraťáka.
V daný moment psovi nevidíte do hlavy.
V tomto článku je toho dost popsáno:
http://www.no­vinky.cz/zena/307841-proc-lidem-vadi-volne-pobihajici-psi-bez-voditka.html
A další:
http://www.me­tro.cz/psi-mohou-po-praze-volne-behat-bez-voditka-co-si-o-tom-myslite-pto-/co-se-deje.aspx?c=A130228­_120401_ctete-metro_dvd
Existují i bezvodítkové zony:
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-blesk-praha/342665/psi-v-praze-jen-na-voditku-podivejte-se-kam-budou-smet-i-bez-nej.html

BANAN93

Tak já teda souhlasím s Angi-Shy já mám německého ovčáka který když je navolno a zahlédne psa tak začne vystavovat a nechá se přivolat a připnu ho na vodítko. ovšem když procházíme kolem jiného psa na vodítku tak se může zbláznit (příjde mi že odstrašuje schválně) když ostatní nedbají toho že já připnul svého psa na vodítko a nechají svého psa aby přiběhl k mému, který dost často reaguje negativně – až začne rvačka. Loni třeba majitel jiného vlčáka vůbec nedbal toho že já svého psa připnul a jeho pes se rozběhl rovnou na mého, majitel se nesnažil svého psa zavolat – hned jak kolem nás proletěl (neubrzdil to) tak po sobě sekli a následovala rvačka, když se najednou nepřátelský pes sehnul a vyklonil pro výpad obdržel ode mě kopnutí nártem do čela – Okamžitě přestal útočit a s kvičením zvolil ústup. Nenechám svého psa třeba přijít o ucho, nenechám na něj útočit cokoli je to můj člen rodiny a když ho jinej pes půjde mlátit musí počítat že ho sejmu já :D a majitel mohl pípnout a dostal by taky :D Nos s sebou třeba slzák na ochranu svého mazlíčka!

redy

Angi-shy: Třeba jen proto, že pes vycejtí tvoji obavu, a automatický zaujímá obranou pozici. A to i tehdy, když nehrozí pro něj, ani pro tebe nebezpečí.
Měla si popustit vodítko, aby neměl pocit, že nemá volnou únikovou cestu.
Dát se do hovoru s pejskařem, ani bys nevěřila, jak to uklidní psa. Samozřejmě jestli má pes aspoň, nějakou výchovu…

redy

boreczech, můj pes má 90 kg a přesně vím co dokáže. Když jakej koliv pes nemá správný vedení, může být nebezpečný.
Jinak se sklidni, chytrolíne, ty bys nezvlád ani ty hovna…

redy

Zároveň nechápu, proč by měl pes do někoho vrážet.
A hlavně přejít na druhou stranu, nebo se aspoň vyhnout, nic nestojí…