Udává se, že zaměstnanců jsou 4 milióny a je nás 10 miliónů,kde je těch 6 miliónů? Kolik je studentů, žáků, živnostníků?

Nejlepší odpověď
anonym

Jednou uz jsem to zde psala :
V téhle zemi je deset miliónů lidí. Z toho čtyři milióny jsou v důchodu, takže zbývá šest miliónů na práci. Z těch jsou dva milióny ve školách, takže zbývají čtyři. Z toho dva milióny pracují pro státní či místní úřady a organizace. Takže zbývají dva milióny na práci. Z toho je půl miliónu v armádě, policii, u celníků a další půlmilión jsou ženy v domácnosti. Ze zbylého miliónu pracuje 900 000 ve státních podnicích, takže zbývá 100 000. Z nich je 85 000 v nemoc­nicích nebo v invalidním důchodu. A podle posledních informací ministerstva vnitra je v našich věznicích a nápravných zařízeních všech stupňů celkem 14 998 lidí. Takže zbývají na práci dva lidi. Vy a já. A vy si teď sedíte u počítače a surfujete! 🙂

  • iv-

Další odpovědi
kenyrts

zde to je v grafech:

Zdroj: http://www.haj­duch.net/cesko/slo­zeni-obyvatel

baghira

Studentů, žáků, živnostníků, kojenců, důchodců, nezaměstnaných a ostatních je celkem 6 miliónů.

mosoj

iv to vystihla.