Hakunamatata

Údajně nejvíce partnerských sporů vzniká kvůli domácím pracem. Lze tomu předejít?

Lze těmto rozporům předejít a tedy o desítky procent snížit hádkovost tím, že nebudu po partnerovi požadovat žádné domácí práce (vyjma toho, že by se sám nabídl)?

Jak dlouho lze takto fungovat? Znáte někoho, kdo to takhle řeší? A s jakým úspěchem?

Nejlepší odpověď
Deli

My jsme se jednou pohádali kvůli vytírání. Od té doby zásadně vytírám sama a pomoc s tímto nevyžaduji. Manžel pak sám začal pomáhat s večerním úklidem kuchyně, což já moc ocením, protože ukládám děti.
Prostě se zkuste domluvit. Nech mu vybrat, co by chtěl dělat – baví ho spíš luxovat? Tak ať luxuje. Taky zvaž, kolik práce kdo z Vás má. Nemůžeš chtít po chlapovi, který přijde z práce domů večer a ještě jde makat ven, aby pak chytil vysavač. Obzvlášť, pokud jsi doma z práce brzy nebo jsi doma s dětmi.
Já mám tři děti a podnikám – potravin.výroba. Manžel odjede ráno v 7 do práce a přijede v 6 večer. Oba máme času málo, navíc dostavujeme, dokončujeme… Takže já se snažím zvládnout dům i zahradu, sekání… on sem tam po večeři uklidí kuchyni, někdy o víkendu vaří. Jde to všechno domluvit a je také třeba si uvědomit, že když se nevytřelo dnes, hádkou podlahu nevyčistím a zítra je také den.

Další odpovědi
mosoj

Nejvíce manželských sporů vzniká kvůli tvrdohlavosti a neůstupnosti partnerů.

Anuket

Když jsem u přítele začala z části „bydlet“ (resp. trávila jsem tam mnohonásobně více času, než doma), začaly první spory. Do té doby zvládal všechno, – chodil do práce, staral se o rybníky v obci, pomáhal známým na baráku a zároveň se staral v plném rozsahu o sebe, jeho byt byl jako ze škatulky, pral, zahradničil… Po cca měsíci, co jsem si k němu nastěhovala věci (ačkoli jsem mu se vším pomáhala, nic jsem nenechávala ryze na něm), tak se omezil „jen“ na práci, rybníky a sem – tam posekání trávy… Bohužel v bytě to bylo horší, v nově udělané koupelně věčně strašily kusy všeho možného, jeho zpocené svršky jsem denně sbírala a házela do pračky, stal se z něj strašný bordelář – a to nemluvím o láhvích piva a podobně. Byli jsme na začátku vztahu, tak jsme se pohádali, konče u láhve vína. – To bylo naše řešení. Dopadlo to tak, že z komory vytáhl koš na prádlo a to bylo jediné řešení. Se slovy „Pokud budu mít byt jako ze škatulky a ty jen sem tam vypleješ zahradu, co budeš dělat zbytek dne?“ – uvědomila jsem si, že má pravdu. Koš na prádlo je sice vytažený, věci stále hledám po celém bytě, ale chápu, že má pravdu. Zatím studuji, tudíž mě práce denně neunavuje a není problém byt vygruntovat, udělat fajn oběd, napéct nějakou „mňamku“ na večer k televizi či ráno donést snídani do postele. Bohužel ta chyba byla tehdy na mé straně. Sem tam když je doma, uvaří i on, není už problém se shodnout. 🙂

zjentek

to, co do detailu popisuješ, se stručně vystihuje frází- jít vzorem ..na tomto principu by to klidně mohlo pracovat ,)