Údaje pro zaměstnavatele

Dostal jsem předběžný dotazník pro zpracování smlouvy u mého nového zaměstnavatele a k němu bych měl mimo jiné přiložit i tyto věci: kopii občanky, kopii karty peněžního ústavu, kam si přeji zasílat mzdu a potvrzení o přijmech za zdanitelné období běžného roku. Tyto věci nikdo z mých předchozích zaměstnavatelů nevyžadoval. Jsem povinný je předložit? Děkuji

Odpovědi
tom004

Podle mne,na to právo nemá.Stačí ten dotazník.Občanku si může ověřit při podpisu smlouvy,na kopii platební karty už vůbec žádné právo nemá.A co se týká čísla účtu,pokud budu chtít peníze posílat na účet,sdělím ho rovněž při podpisu smlouvy.Ale pořád ještě platí,že pokud si zaměstnanec přeje výplatu v hotovosti,musí mu být takto vyplácena. Já bych žádné takové údaje dopředu neposkytl.Přijmout Tě nemusí,tak nemají ani právo mít možnost disponovat takovými údaji.