Lukáš Ondriš

Účtuje se poštovné pro tutu obálku jako poštovné pro dopis nebo jako poštovné pro balík?

Při zaslání věcí v obálce (např 10 kusů propisek,žvýkaček atd.)
Příklad obálky: http://www.do­breobaly.cz/o­balky-4d-protinarazove-s-bublinkovou-folii-20x27-55cm-x1111

Děkuji Lamalas

Nejlepší odpověď
Lamalam

jako dopis můžeš poslat zásilku do hmotnosti 1 kg, max. rozměry 35 × 25 × 2 cm.

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/do­cuments/10180/282­441/kompletni_ce­nik.pdf/528ac­b00-cbab-450e-8a94-90add1cf405b

Další odpovědi
Luxx

jednou jsem v takovéto obálce posílala kalhoty jako dopis a paní na poště říkala, ať to trochu smrsknu, jinak to bude muset vzít jako balík… takže obě varianty jsou možné… v mém případě šlo o výšku… do 5 cm – dopis, nad 5 cm – balík

redy

Luxx, a jak si to smrsknul?
Že ty jsi ustřih nohavice 🙂

Luxx

ještě to naštěstí nebylo v obálce a paní na poště jak mě viděla, co provádím, tak právě poradila výše uvedené… no jak – trochu jsem ty gatě přeskládala jinak a bylo vymalováno :)