mar23

Účtování teplé vody

Mám pronajaté prostory jeden nebytový a jeden byt v jednom baráku a majitel mi zabudoval k bojleru hodiny na teplou vodu a ted mi účtuje za teplou užitkovou vodu a přitom plyn na ohřev bojleru si platim sám. U bytu to nepočítá.

Odpovědi
bartt13

to by byt nemelo neeeeeeeeeeeeeee nema to byt

standa

to je divný…, o jaký typ ´bojleru´ se jedná ? Já znám pouze elektricky vytápěné bojlery. Na plyn jsou jen průtokové ohřívače, tzv. karmy.

Ať už se jedná o " plynovou karmu" nebo „elektr.bojler“, tak v rámci dodávaných služeb se vždy jedná o dodávku pouze sudené vody, která by měla být měřená samostatným vodoměrem. Spotřebu elektr.energie případně plynu na ohřev vody si patrně bude platit sám, na základě samostatné přihlášky u dodavatele této energie… a nebo je spotřeba (v nebyt.prostoru) těchto energií vedená na majitele domu a vám ji pak bude přeúčtovávat.