annas

Úcta k stáří není jen kytička k svátku?

Exituje opravdová úcta k stáří nebo často jde jen o pouhý vnější projev?

Nejlepší odpověď
Michal

Je to jako s jinými věcmi"U někoho existuje skutečná úcta ke stáří,u někoho jde o falešný projev."
Pak je ta nejhorší skupina,to jsou lidé,kteří nemají úctu k nikomu a ničemu.

Zdroj: život

Další odpovědi
anonym

Úcta ke stáří – široký pojem.
Ne všichni staří lidé si zaslouží automaticky úctu.
Kdo se narodí jako blb,nejspíš jako blb zemře.
Že si zaslouží – obecně – toleranci,to ano.
Jsou ale jedinci,kteří toho zneužívají,jsou vyčůraní jak díra do sněhuláka.

BEAES

Myslím, že existuje, záleží na výchově.

kapka

Pokles úcty ke stáří je dán dobou, ve které žijeme.
Jak to bylo dříve? Pracovní postupy, nástroje, zvyky, vědomosti atd. se neměnili tak rychle jako dnes. Starý člověk už sice nezvládl tolik fyzické práce, ale byl rodině a společnosti užitečný svými zkušenostmi, které nabyl během dlouhého života a měly stále svou platnost.

Před více než sto lety se svět začal překotně měnit. Rychlostí, kterou lidstvo do té doby neznalo. Co ze své moudrosti může dnes nabídnout starý člověk mladým, když se za jeho života technologie několikrát změní?

Někdy mám strach, že i já budu jednou naprosto „mimo mísu“, protože na stará kolena nepochopím základní principy teleportace a budu vnoučatům připadat stejně neschopná, jako dnešní starý člověk, co ani neumí poslat esemesku.

Je to cynické, ale je to tak. Zdroj: studium.

pondělí

dnes se u nás rozpoutal hon na staré lidi a není politik,který by nekritizoval,že ubýrají z rozpočtu,protože „chtějí důchod“
a tím v očích mladých zrevalvovali uctu k věku
a to i když platí NEJSOU VŠDYCKY MOUDŘÍ TI KTEŘÍ MAJÍ MNOHO LET,ALE MĚLI BY MÍT UCTU MLÁDÍ,job-32