Raddess

Ucpala se mi kanalizace

vede 40 m od baráku až k silnici, zkoušel jsem ji prošťouchat hadici, zacpat diru pustit vodu, aby byl tlak a nic… co mužu ještě dalšího zkusit? Díky

Nejlepší odpověď
ReHu

Zavolala bych na VaK. Mají na to prostředky i techniku.

Další odpovědi
zzzzz

My používáme hydroxid sodný, tzv. louh, zatím to vždy zabralo. Posledně jsme museli tu vodu z kanalizace tlakem odčerpat, pak jsme tam nalili louh a povolilo to. Není drahý, půl kg asi 50 až 100kč. Hlavně je potřeba dodržet postup, ať nedojde ke zranění.

mosoj

Buď ten VAK, nebo si půjčit někde tlakovou myčku VAP, Karcher atd. s tlakovou hadici na jejímž konci je rotační tryska ( krtek).
Pod tlakovou vodou z čerpadla to dokáže zalézt i do země !!!!
Obojí je ale za finance, takže zvážit co je lacinější.

Vypadá to takto: Podstatné je mít dostatečně dlouhou hadici.
http://www.wap­solc.cz/wapsol­c/eshop/1-1-Vysokotlake-cistici-stroje/12-2-Prislusenstvi-profi/5/111-Cistic-trubek-a-potrubi-krtek-pro-stroje-Nilfisk-Alto-Wap-Kranzle-Karcher

jmhad

Taky mám 40 metrů přípojku a u baráku jsem pro takové případy udělal šachtu,aby to kanálpucrové mohli protlačit opačným směrem a přitom jsem to neměl v baráku.Ono ti nic jiného nezbude,než zavolat ty odborníky.Vše ostatní přijde dráž.Ono také záleží na stáří,sklonu,ze­mině,z jakého materiálu jsou trubky a jejich průměr a dalším.A na tu dálku to mohlo kleknout kdekoliv,třeba až ve sběrném řádu,který je už jejich a ty by jsi se zbytečně snažil.