Avatar uživatele
Raddess

Ucpala se mi kanalizace

vede 40 m od baráku až k silnici, zkoušel jsem ji prošťouchat hadici, zacpat diru pustit vodu, aby byl tlak a nic… co mužu ještě dalšího zkusit? Díky

Zajímavá 0 před 4424 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Zavolala bych na VaK. Mají na to prostředky i techniku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

My používáme hydroxid sodný, tzv. louh, zatím to vždy zabralo. Posledně jsme museli tu vodu z kanalizace tlakem odčerpat, pak jsme tam nalili louh a povolilo to. Není drahý, půl kg asi 50 až 100kč. Hlavně je potřeba dodržet postup, ať nedojde ke zranění.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Buď ten VAK, nebo si půjčit někde tlakovou myčku VAP, Karcher atd. s tlakovou hadici na jejímž konci je rotační tryska ( krtek).
Pod tlakovou vodou z čerpadla to dokáže zalézt i do země !!!!
Obojí je ale za finance, takže zvážit co je lacinější.

Vypadá to takto: Podstatné je mít dostatečně dlouhou hadici.
http://www.wap­solc.cz/wapsol­c/eshop/1-1-Vysokotlake-cistici-stroje/12-2-Prislusenstvi-profi/5/111-Cistic-trubek-a-potrubi-krtek-pro-stroje-Nilfisk-Alto-Wap-Kranzle-Karcher

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Taky mám 40 metrů přípojku a u baráku jsem pro takové případy udělal šachtu,aby to kanálpucrové mohli protlačit opačným směrem a přitom jsem to neměl v baráku.Ono ti nic jiného nezbude,než zavolat ty odborníky.Vše ostatní přijde dráž.Ono také záleží na stáří,sklonu,ze­mině,z jakého materiálu jsou trubky a jejich průměr a dalším.A na tu dálku to mohlo kleknout kdekoliv,třeba až ve sběrném řádu,který je už jejich a ty by jsi se zbytečně snažil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek