TomDG

Učitelka nás prý sleduje na facebooku a čte nám zprávy. Není to trestné?

Dneska o výchově k občanství nám učitelka třídní říkala, že nás na facebooku špehuje a že nám čte zprávy až bychom se divili, co o nás ví. Na druhou stranu mi příjde divné, aby si nějáká obyčejná učitelka pročítala zprávy, jelikož si myslím, že je to proti našemu soukromí. Smí si tohle dovolit nebo je to trestné?
Doplňuji:
PS: dodám že heslo od účtu jsem ji nedával, a myslím zprávy soukromé, nikoliv na zdi, ty jsou mi fuk

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie je to trestné.
bonzujete tam totiž verejne sami na seba.
tieto informácie sú dostuné komukoľvek.

takže – bacha na to, čo VEREJNE hovoríte, nejedná sa o uzavretú/dôvernú komunikáciu.

;-Q
Doplňuji:
k súkromným správam sa nemá ako dostať.

Další odpovědi
mokrygorky

A proč ji dáváš heslo ke svému účtu O_o
Jestli myslíš zprávy na zdi, tak co je na tom trestné? Ty jsi nečetl fejsbůčkové podmínky?
Doplňuji:
Jak ti může číst soukomé zprávy -_- To je jako hacker, že zjistila tvé heslo?
Toto je matoucí O_o

Mára.kunta

Učitelka to řekla nevím proč ale pochybuji, že jí to zajímá. Navíc pokud nezná vaše hesla tak to ani nejde číst.

www

Míru soukromí si každý uživatel nastaví na FB sám.
Tedy máš-li to nastaveno jako většina tak, že téměř všichni vidí téměř všechno, nemůžeš se pak divit a čtení těchto zpráv je ‚veřejné‘ 😁
Nastav si to jinak a budeš mít více klidu. Samozřejmě – u FB jsou vždy nějaké problémy.

Quimby

Pokud jsou dané informace veřejně dostupné – příspěvky na zdi např. , tak to není vaše soukromí. K tomu aby si mohla číst soukromé zprávy, tak potřebuje heslo k FB účtu, pokud ste jí ho dali, tak si nemáte na co stěžovat. Pokud ho ukradla, tak si ji žalovat můžete.

Doplňuji:
Tak si nejspíše vymýšlí, pochybuju, že by přišla na způsob jak hacknout FB účet.

anonym

Nemáš machřit a všechno sdílet veřejně a už vůbec,když si to nepřeješ nebo ti to snad lichotí?
Doplňuji:
„paranoia“?!

klumprt

Pokud se neoprávněně přihlašuje na vaše účty nějakým pokoutně získaným heslem, tak to nějak postižitelné je. Pokud jste například nechali na počítači v IT učebně otevřenou facebookovou stránku, tak jste tataři a patří vám to.
Zmiňovala nějaké konkrétní údaje, které mohla získat pouze ze soukromých zpráv, nebo mluvila jen tak nějak obecně, že si cosi přečetla?
Kdyžtak piš do diskuze k této otázce, nezakládej novou otázku, tu ti smažou.

Ňuňátko

Je to tresté. Ona je hacker ?

TomDG

klumprt: Tak přesněji nám říkala, že je na nás napíchnutá a že nás sleduje a že by jsme se docela dost divili, co o nás ví a co si mezi sebou píšeme. Buď je to jenom výhružka a chce nás jenom něják zastrašit, ale po zkušenostech se obávám že je opravdu na nás napíchnutá. Btw na naší škole je FB přísně zakázaný a určitě jsem se ani potaji nepřipojil na jejich pc

anonym

Blafuje…

klumprt

Těžko říct, co mohla myslet tím „napíchnutá“. U učitelky občanské výchovy by mě velmi překvapilo, kdyby se jí podařilo vám nabourat do účtu. Toho prostě běžná učitelka není schopná. Je možné, že čte veřejné věci na vašich zdech. Je možné, že si založila falešný profil a vy jste si ji přidali do přátel. Nic z toho trestné není. Trestné (případně postižitelné jako přestupek) by bylo pouze hacknutí účtu, nebo krádež a zneužití vašeho hesla. Tomu bych ale příliš nevěřil. Pokud prokazatelně ví něco, co zaznělo jenom v soukromé komunikaci, tak je to podezřelé a stálo by za to se tím zabývat. Jestli ale jenom takhle plká, tak bych tomu velkou váhu nekladl.

TomDG

To samozřejmě chápu že nám může číst zdi, ty ať si čte od rána do večera, ale mně to bude fuk. Víceméně taky se mi tomu moc nechce věřit, ale úplně zahazovat to nebudu. Už jsem to oznámil rodičům a kdyby se to opakovalo, tak to budou řešit :)