Avatar uživatele
TomDG

Učitelka nás prý sleduje na facebooku a čte nám zprávy. Není to trestné?

Dneska o výchově k občanství nám učitelka třídní říkala, že nás na facebooku špehuje a že nám čte zprávy až bychom se divili, co o nás ví. Na druhou stranu mi příjde divné, aby si nějáká obyčejná učitelka pročítala zprávy, jelikož si myslím, že je to proti našemu soukromí. Smí si tohle dovolit nebo je to trestné?
Doplňuji:
PS: dodám že heslo od účtu jsem ji nedával, a myslím zprávy soukromé, nikoliv na zdi, ty jsou mi fuk

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: TomDG

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3341 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

nie je to trestné.
bonzujete tam totiž verejne sami na seba.
tieto informácie sú dostuné komukoľvek.

takže – bacha na to, čo VEREJNE hovoríte, nejedná sa o uzavretú/dôvernú komunikáciu.

;-Q
Doplňuji:
k súkromným správam sa nemá ako dostať.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mokrygorky

A proč ji dáváš heslo ke svému účtu O_o
Jestli myslíš zprávy na zdi, tak co je na tom trestné? Ty jsi nečetl fejsbůčkové podmínky?
Doplňuji:
Jak ti může číst soukomé zprávy -_- To je jako hacker, že zjistila tvé heslo?
Toto je matoucí O_o

Upravil/a: mokrygorky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mára.kunta

Učitelka to řekla nevím proč ale pochybuji, že jí to zajímá. Navíc pokud nezná vaše hesla tak to ani nejde číst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Míru soukromí si každý uživatel nastaví na FB sám.
Tedy máš-li to nastaveno jako většina tak, že téměř všichni vidí téměř všechno, nemůžeš se pak divit a čtení těchto zpráv je ‚veřejné‘ 😁
Nastav si to jinak a budeš mít více klidu. Samozřejmě – u FB jsou vždy nějaké problémy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Pokud jsou dané informace veřejně dostupné – příspěvky na zdi např. , tak to není vaše soukromí. K tomu aby si mohla číst soukromé zprávy, tak potřebuje heslo k FB účtu, pokud ste jí ho dali, tak si nemáte na co stěžovat. Pokud ho ukradla, tak si ji žalovat můžete.

Doplňuji:
Tak si nejspíše vymýšlí, pochybuju, že by přišla na způsob jak hacknout FB účet.

Upravil/a: Quimby

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemáš machřit a všechno sdílet veřejně a už vůbec,když si to nepřeješ nebo ti to snad lichotí?
Doplňuji:
„paranoia“?!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Pokud se neoprávněně přihlašuje na vaše účty nějakým pokoutně získaným heslem, tak to nějak postižitelné je. Pokud jste například nechali na počítači v IT učebně otevřenou facebookovou stránku, tak jste tataři a patří vám to.
Zmiňovala nějaké konkrétní údaje, které mohla získat pouze ze soukromých zpráv, nebo mluvila jen tak nějak obecně, že si cosi přečetla?
Kdyžtak piš do diskuze k této otázce, nezakládej novou otázku, tu ti smažou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ňuňátko

Je to tresté. Ona je hacker ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
TomDG

klumprt: Tak přesněji nám říkala, že je na nás napíchnutá a že nás sleduje a že by jsme se docela dost divili, co o nás ví a co si mezi sebou píšeme. Buď je to jenom výhružka a chce nás jenom něják zastrašit, ale po zkušenostech se obávám že je opravdu na nás napíchnutá. Btw na naší škole je FB přísně zakázaný a určitě jsem se ani potaji nepřipojil na jejich pc

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Blafuje…

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

Těžko říct, co mohla myslet tím „napíchnutá“. U učitelky občanské výchovy by mě velmi překvapilo, kdyby se jí podařilo vám nabourat do účtu. Toho prostě běžná učitelka není schopná. Je možné, že čte veřejné věci na vašich zdech. Je možné, že si založila falešný profil a vy jste si ji přidali do přátel. Nic z toho trestné není. Trestné (případně postižitelné jako přestupek) by bylo pouze hacknutí účtu, nebo krádež a zneužití vašeho hesla. Tomu bych ale příliš nevěřil. Pokud prokazatelně ví něco, co zaznělo jenom v soukromé komunikaci, tak je to podezřelé a stálo by za to se tím zabývat. Jestli ale jenom takhle plká, tak bych tomu velkou váhu nekladl.

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
TomDG

To samozřejmě chápu že nám může číst zdi, ty ať si čte od rána do večera, ale mně to bude fuk. Víceméně taky se mi tomu moc nechce věřit, ale úplně zahazovat to nebudu. Už jsem to oznámil rodičům a kdyby se to opakovalo, tak to budou řešit :)

před 3341 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek