elektrikář

Učil jsem se z vnukem vyjmenovaná slova.Za mých mladých let se psalo syrup s tvdým y.

dnes se píše z mněkkým i. Ví někdo proč se mnění pravopis?

Nejlepší odpověď
panenka

Podstatné jméno sirup je podobný případ jako lišaj. Až do roku 1957 se toto slovo psalo s tvrdým Y.

Jak je to dnes
Od roku 1957 píšeme toto slovo s měkkým I. Důvodem pro změnu bylo to, že dosavadní teorie o původu tohoto slova byly mylné, nové poznatky z etymologie slova zapříčinily i změnu pravopisu

Zdroj: http://www.mo­jecestina.cz/gra­matika/c20090831­03-Zmeny-v-pravopisu-za-poslednich-padesat-let-1.html

Další odpovědi
Děda Louda

Za nás se ještě psávalo: s vnukem.