Učí se ve všech tanečních totéž?

Chodím letos do tanečních, jsme už v polovině ale připadá mi, že pořádně nic neumím. Když si vezmu, jak jsem viděla tancovat třeba sestřenici v létě na svatbě (a to mě přimělo do tanečních vůbec jít, protože s jejím přítelem vypadali úžasně), tak to bylo něco úplně jiného, než učí nás. Hlavně třeba u tanga, samby nebo rumby to vypadá jako úplně jiný tanec? Ale i ten zbytek je dost jiný - např. ve walzu u nás se ty kroky opakují, ale oni jezdili po sále všemi směry a každou chvíli jinak.

Je možné, že by se v každých tanečních učilo tancovat nějak jinak? Co pak ale když třeba na plese budu chtít jít tancovat s klukem, který chodil jinam?

Odpovědi:

Stříbrný

Obecne jsou zakladni lekce a pokracovacky. Dal muzou byt specialky, zdokonalovacky a kdovico.
Zaklady a nejspis i pokracovacky ale jsou vsude stejne.

Jde především o to, že nejsou jen jedny "taneční". V základních, kam zjevně chodíš, se učí základní figury a zjednodušené formy tanců - všude.

Konkrétně tango se učí tzv. "společenské" na rozdíl od "Argentinské" verze (těch verzí je ale mnohem víc). Rumbu se učíte asi čtvercovou, ale existuje i Mambo Bolero verze - a tak dál i u jiných tanců.

Takže není moc rozdíl mezi jednotlivými tanečními školami (to spíš v pořadí figur - sestavách), ale liší se tanečníci podle toho, na jakou úroveň kurzů se dostali. Viz setapouch, který to jen napsal hodně stručně.

Nemusíš se bát - na většině plesů se tancují právě tyhle zjednodušené verze a taneční partner, který by uměl něco navíc, tak se bez problémů přizpůsobí tomu, co umíš ty.
Především by ses i v základních tanečních měla naučit nechat se vést - když se ti tohle povede (a je to těžké, jelikož kluci na téhle úrovni vést samozřejmě neumí), tak můžeš jít tancovat s kýmkoliv, protože o většinu se postará partner (tanečník).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.