hrmta

Učí se ve všech tanečních totéž?

Chodím letos do tanečních, jsme už v polovině ale připadá mi, že pořádně nic neumím. Když si vezmu, jak jsem viděla tancovat třeba sestřenici v létě na svatbě (a to mě přimělo do tanečních vůbec jít, protože s jejím přítelem vypadali úžasně), tak to bylo něco úplně jiného, než učí nás. Hlavně třeba u tanga, samby nebo rumby to vypadá jako úplně jiný tanec? Ale i ten zbytek je dost jiný – např. ve walzu u nás se ty kroky opakují, ale oni jezdili po sále všemi směry a každou chvíli jinak.

Je možné, že by se v každých tanečních učilo tancovat nějak jinak? Co pak ale když třeba na plese budu chtít jít tancovat s klukem, který chodil jinam?

Odpovědi
setapouch

Obecne jsou zakladni lekce a pokracovacky. Dal muzou byt specialky, zdokonalovacky a kdovico.
Zaklady a nejspis i pokracovacky ale jsou vsude stejne.

ChineLin

Jde především o to, že nejsou jen jedny „taneční“. V základních, kam zjevně chodíš, se učí základní figury a zjednodušené formy tanců – všude.

Konkrétně tango se učí tzv. „společenské“ na rozdíl od „Argentinské“ verze (těch verzí je ale mnohem víc). Rumbu se učíte asi čtvercovou, ale existuje i Mambo Bolero verze – a tak dál i u jiných tanců.

Takže není moc rozdíl mezi jednotlivými tanečními školami (to spíš v pořadí figur – sestavách), ale liší se tanečníci podle toho, na jakou úroveň kurzů se dostali. Viz setapouch, který to jen napsal hodně stručně.

Nemusíš se bát – na většině plesů se tancují právě tyhle zjednodušené verze a taneční partner, který by uměl něco navíc, tak se bez problémů přizpůsobí tomu, co umíš ty.
Především by ses i v základních tanečních měla naučit nechat se vést – když se ti tohle povede (a je to těžké, jelikož kluci na téhle úrovni vést samozřejmě neumí), tak můžeš jít tancovat s kýmkoliv, protože o většinu se postará partner (tanečník).