Uchylky – kde jsou?

Pokud vezmu tela pedofila,nekro­fila,kaviara,zo­ofila,homosexu­ala, a rozrezu je,tak nikde nepoznam rozdil,hmotne telo bude stejny.Tak kde je ulozeno,ze každý z nás má chut na něco jinýho?

Nejlepší odpověď
annas

Uvedu jede názor na vysvětlení homosexuality. Jinak hodně názorů na sexuální úchylky je možné najít na netu. Zkuste si zadat jednot.ivé ppjmy a dovíte se to, co vás konkrétně zajímá.

.....

V současné době se setkáváme se dvěma zjednodušenými a zkreslenými pohledy na vznik homosexuality u člověka. První z nich tvrdí, že homosexualita je vrozená a dědičná; druhý pokládá homosexualitu za prostou volbu v životě člověka.

Zdá se, že naše společnost již téměř uvěřila jednomu mýtu – totiž, že se homosexuálové již takto narodí. Avšak přes všechny pokusy některých vědců dokázat tuto hypotézu v dnešní době neexistují údaje, které by nás opravňovaly tvrdit, že homosexuální orientace je dědičná nebo vrozená.

Téměř každé složité chování člověka má určitý biologický základ a je také do určité míry ovlivněno určitou dědičnou dispozicí. Pro vývoj určitého typu chování u člověka však hrají značnou úlohu ještě další faktory jako rodinné prostředí, psychologické vlivy, kulturní a společenské klíma a jiné. Nikdo se nerodí hudebníkem, i když je známo, že význam dědičných vloh pro hudební nadání je nesporný. O tom, zda někdo bude slavným hudebníkem, rozhoduje mnoho dalších faktorů – rodinné zázemí, výchova a příležitosti. I když dnes víme, že sklon k alkoholismu má rovněž svou dědičnou složku (mimochodem je odhadována až na 60%), nikdo netvrdí, že alkoholici se již takto narodí. O tom, že se někdo stane či nestane alkoholikem, rozhoduje kromě určitého dědičného sklonu mnoho dalších vlivů prostředí, ve kterém člověk žije.

Sexuální chování člověka je nesporně velice komplexní záležitost. O tom, zda někdo bude homosexuálem či nikoliv, rozhodují nejen určité dědičné dispozice (které nepopíráme), ale také mnoho dalších psychických, kulturních a společenských činitelů. O uplatnění genetické dispozice rozhodují např. vztahy v rodině (negativní vztah k otci), odmítnutí vrstevníky, pohlavní zneužívání v dětství, svedení na tuto cestu v časném věku a zřejmě mnoho dalších vlivů. To však jen dokazuje, že vznik homosexuality není tak jednoduchý a přímočarý, jak to někteří odborníci dnes líčí, když prohlašují, že se homosexuálové již takto narodí..

http://www.ks-sch.cz/idea/_ol­d/homo.htm

Další odpovědi
beer

Jsou ukryté v mozku.
V některých případech byla úchylka zjištěna v souvislosti s nádorem na mozku a po jeho odstranění sklony zmizely. Ale z mrtvého mozku už nemůže poznat ani odborník nic podobného.

zjentek

hmm ..přesto to asi bude v těch orgánech, cos vyříz :o

da ny

Od homosexuality je často možno člověku s jeho souhlasem pomoci, znám člověka, který to umí (je jich dostatek). Nebývá to v genech, je to odchylka (ne úchylka), za kterou dotyčná osoba nemůže, pokud se nejedná o dobrovolný „výběr“.
Kde se berou snad v mozku ostatní úchylky netuším.
Zločinecký pahrbek na lebce nemusí vždy nutně znamenat, že jeho nositel se stane zločincem :)

novaky

Je to daný a nejde to změnit. Já jsem úchylnej na mladý holky. Ve své mladistvé naivitě jsem si myslel, že se mi budou líbit čím dál starší holky. Jsem starej, mladý holky se mi líbí pořád. Jsem rád, že jsou chlapi, kteří letí na starý dámy. Skrytá úchylie, nemohou si pomoct. A na mě teď zbejvá ta dřina s těma mladejma. Bejt úchylnej jinak, tak nevim. Na světě je mladejch holek víc než zvládnu, ale co má dělat třeba takovej homosexuál? Nezáviděníhodná krekérka
A u některejch úchylek, co jmenuješ, si myslím, že jsou vymyšlený. Nebo snad znáš nějakou nekrofilku, nebo to ani nevim co je, bo zoofila?

arygnoc

je to v software uloženom v mozgu (deviácie získane, či už výchovou, odpozorovaným správaním, alebo chorobou či vplyvom prostredia).
niekedy sa jedná i o firmware (vrodené deviácie – ak také vôbec sú [včítane pupušov]).

anonym

Je škoda, že neodpovídáš běžným způsobem, ale jen do diskuse/í.
Mnohé tvé odpovědi by mi stačilo – na znamení souhlasného stanoviska, ´opalcovat´.
😉
Mimochodem – „pupuš“ – pěkný výraz.
😉