metro

Uchovávání peroxidu vodíku

Proč se peroxid vodíku (jeho roztoky) neuchovává ve skleněných nádobách?

Odpovědi
anonym

Nevím, odkud tuto (s)myšlenku čerpáš – naopak, skleněné nádoby jsou pro skladování peroxidu vodíku (i hyperoxidu) velmi vhodné.
Platí jiné omezení – uložený vodný roztok (peroxidu (hyperoxidu) není vhodné skladovat ´na světle´ – tedy jsou doporučeny buďto skleněné nádoby z tmavého skla a nebo místnosti bez ´přístupu´ světla.
Varianta „B“ – nerez nádrže, jsou ´ideální…
😉

mosoj

Výtah z bezpečnostního listu.

10. STÁLOST A REAKTIVITA
10.1 Reaktivita
Není k dispozici.
10.2 Chemická stabilita
Stabilní za běžných skladovacích podmínek.Vhodné obaly: hliník,plast,sklo.
10.3 Možnost nebezpečných chemických reakcí
Není k dispozici.
10.4 Podmínky, kterým je třeba zabránit
Intenzivní zahřívání-nepřechovávat v blízkosti zdrojů tepla,chránit před světlem.
10.5 Neslučitelné materiály
Anorganické kyseliny,alka­lickékovy,alka­lické hydroxidy,kovy,o­xidy kovů,nekovy,ne­kovové oxidy,aldehydy,
alkoholy,amoni­ak,hydrazin,o­xidační činidla,hořlavé organické látky,manganis­tany,nečistoty,prach.
10.6 Nebezpečné produkty rozkladu
V případě požáru viz kapitola č. 5

Lamalam

Uchovává.

Kelt

V lékárně se prodává peroxid vodíku v skleněné lahvičce. Ten je 3% ní. V průmyslu se dodává peroxid v 50 l plastových nádobách. Peroxid vodíku je termicky nestabilní, proto je třeba ho uchovávat v nádobách, kde nehrozí přítomnost jemných částeček prachu, kovů a pod. Tedy je třeba zvážit otázku bezpečnosti a manipulovatelnosti.