Učení - mučení, anebo zábava?!

Jak se můžu nejlépe soustředit, abych mohla do hlavy nasoukat co nejvíce učiva? Co vám pomáhá.....?
PS: Jsem na ZŠ

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Udělej si z učení zábavu...
;-)
Pro začátek se (až na výjimky) vykašli na "soukání učiva" a nauč se přemýšlet - logické uvažování a odvozování je mnohem záživnější, než bezduché papouškování ´nadrceného´ učiva...
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Vybral jsem si obor, který mě baví. Takže do školy chodím dozvědět se něco nového v tom, co mě skutečně zajímá. A to mi pomáhá.

Ovšem na to, co chci skutečně dělat za školu, jsem přišel až po mnoha letech praxe.

Pokročilý

Já to dělám tak, že to nejdůležitější si heslovitě přepíšu na 1-2 stránky ve Wordu a to si pak graficky přizpůsobím: hlavní podtrhám a každou informaci zvýrazním podle toho, do které kategorie spadá.
A pokud si to chceš dobře zapamatovat, pusť si k tomu potichu nějakou hudbu bez zpívání a dej si horké kakao nebo čokoládu. To uvolňuje od stresu a pak se i líp učí.

Zlatý

znalosti majú zmysel, ak chápete ich súvislosti (závislosti, príčiny, dôsledky - s výnimkou postulátov) s inými znalosťami.
znalosti vyrhnuté z kontiuity nemajú zmysel - pretože ich nebudete vedieť zmysluplne či správne použiť/využiť (s malými výnimkami platí takmer absolútne).

takže nie je dôležité "množstvo" znalostí (nepoužiteľné), ale kvalita znalostí (schopnosť odvodiť, dedukovať, redukovať, analyzovať, robiť syntézu, ...).

;-)

učenie sa je pátranie po dôsledkoch či príčinách poznaného, je to taká detektívka - a to je aj zábava, "adrenalín" a to sladké "aha, takto to je!".

keď nebudete poznať/poznávať okolnosti získaných vedomostí, stane sa z vás skostnatelá ryba, ktorá bude trvať (často) na vytrhnutom poznatku postaveného do zlej interpretácie (teda nesprávne použitý poznatok ako argument).

;-)

Stříbrný

učení jde buďto samo nebo nejde vůbec

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

@setapouch:

znalosťami múdrosť nenahradíš.
musíš totiž vedomosti pochopiť - a to v tvojom prípade neplatí.

;-)

Stříbrný

setapouch

Zapomněl jsi na své fekální sny.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.