Stingo

Ubytovávali se němečtí vojáci za druhé světové za okupace ČS v domech a statcích civilního obyvatelstva?

Jako jsem to viděla v několika filmech, které se odehrávali ve Francii, že lidem do domu nakvartýrovali třeba německého důstojníka, když měli volnou cimru.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano…
A pokud nebylo zbytí (lokální ubytovací kapacity byly nedostatečné), byli na potřebnou dobu i vlastníci vystěhováni.

Další odpovědi
annas

Ano. Vím od rodičů, že v našem domě bydleli Němci i Rusové, rodiče žili ve sklepě. Šlo o vojáky, kteří přespali několik dní a putovali dál.

V sousedním domě bydleli Rusové, Němci si zde vybudovali dokonce velitelství, takže se zdrželi déle. Jenže šlo o vesnici, takže i velitelé postupovali v souladu s postupem fronty.

Rodiče ani sousedi neradi vzpomínali, zmiňovali jen to, že měli strach, co bude dál. Také si vojáci odnesli různé předměty, které našli někde schované.

Ale v domech určitě nebyly volné místnosti, takže proč je „obsadili“ vojáci, nevím. Domy byly na konci vesnice.

ten který je

Ano,vždyt na Benešovsku měla vojska SS výcvikový prostor a lidé byli vystěhováni.Zůstalo jen pár obyvatel kteří byli určeni jako správci.

Drap

Ano, v mém rodném domě bydleli jak Němci, tak ke konci války asi tři dny i Rusové.

Lamalam

Ano. Je to běžná praxe ve všech válkách.