Kris

Ublinkávání a zvracení.

Maminky,mám měsíc starou holčičku a po každé stravě zvrací,nebo ublinkává.Kojení nebylo možné tak je na umělé stravě a pije z hlavičky.Mlíčko vyžaduje po 2–3 hodinách.Někdy i dříve dost nám papá.Věčinou vypije 100–120 ml.Občas si říkám,že je to tím,že jí možná až moc přecpávám.Ale když vyžaduje a pláče nemám na to srdce jí nedopřát.Přes den toho moc nenaspí,ale přes noc spí a někdy se mi vzbudí na mlíčko i po 5 hodinách.Na váze přibírá,teploty nemá a že by jí bolélo břiško to bych taky neřekla.Ale je to dost nepřijemné a mám strach o její zdraví a jestli já něco nedělám špatně.Za 14 dní máme být u doktora tak mu to určitě zdělím,ale obavám se,že tam zajedeme asi dříve.Mám vážně strach :( prosím o veškeré rady a informace.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to víceméně normální téměř u všech dětí

Další odpovědi
hanny 2

Kris – vůbec nemějte obavy,pokud přibývá na váze,nepláče víc než je obvyklé a pěkně spokojeně spinká,není se čeho obávat.Možná jak má hlad,tak hltá a potom se přepije.To množství,co udáváte,je na měsíční miminko docela dost,zkuzte dávky snížit tak na 80–90ml nebo ji nechat v půlce odbrknout.Bude to určitě v pohodě!

pokazdejinak

milá Kris, určitě buďte v klidu, tohle je naprosto normální stav… jen ji nechte důsledně po každém kojení odříhnout – i v noci, různé správné polohy jsem získala z téhle knihy:
http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/nez­na-naruc-rodicu/?q=n%C4%9­B%C5%BEn%C3%A1%20n%C3%A1­ru%C4%8D%20ro­di%C4%8D%C5%AF&r=cam­paw1

  • doporučuju :)

jediné zvracení, které by vás mělo případně znepokojit, je pokud by z ní většina mlíčka doslova vyletěla obloukem – pokud se tohle děje pravidelně, musí o tom vědět lékař! jinak se opravdu nemusíte znepokojovat