7KATKA7

U leteckých motorů Daimler-Benz – jak to je?

U leteckých motorů Daimler-Benz se pro krátkodobé zvýšení výkonu motoru v kritických situacích používalo vstřikování speciální směsi do kompresoru. Tato směs sestávala především z těchto složek:a)etylen­glykolu a kerosinu b)metanolu a vody c)leteckého petroleje a etheru

Nejlepší odpověď
annas

Jako obvykle chybí slova prosím a děkuji.

Další odpovědi
vagra

Tam není ani otázka-to je suché konstatování.

mosoj

Pro krátkodobé zvýšení výkonu spalovacího leteckého motoru se používala voda (zřejmě s tím methanolem, ale o tom jsem neslyšel). Chudák motor vždy zaplakal a mockrát to nevydržel.

Pro krátkodobé zvýšení výkonu proudového motoru letadla ( forsage )se používá nástřik leteckého paliva PL 4 ( kerosin) za spalovací komory motoru.

sobol

Správně za B, podobný princip se používá i dnes ve spalovacích turbo motorech u aut, do sání (před škrtící klapku) se přidává tryska s vodu, která má za úkol vytvořit jemný aerosol a tím nasávaný vzduch ochladit a zvýšit krátkodobě výkon motoru.