Lorgins

U kontaktních čoček píšou, že jedna čočka je na pravé a druhá na levé oko. Stane se něco, když je omylem zaměním?

U kontaktních čoček píšou, že jedna čočka je na pravé a druhá na levé oko. Stane se něco, když je omylem zaměním? Poznám to? Budou mě nějak štípat či pálet oči?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi 🙂 S dioptriemi není problém, jsou to jen crazy čočky 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Jenom v tom případě, že máš pro každé oko třeba jiné dioptrie, tehdy budeš pouze hůř vidět. Nic jiného se však nestane ))
Doplňuji:
Jistě – pokud bude oko záměnou nadměrně namáháno, mohou vzniknout i tebou popisované problémy.

Další odpovědi
uccello

No u těch čoček je snad jediný rozdíl v počtu dioptrií. Na každý oko máš jiný počet, takže by se ti mohlo akorát stát, že bys neviděla dostatečně ostře.

zzzzz

Je jedno, jak si je dáš, maximálně bude obrázek jinak, jsou ale hodně nezdravé!!! Jsou nekvalitní, a bohužel často způsobí zánět. Já jsem měla krásné žluté se znakem dolaru a po dvou použitích jsem dostala do oka zánět, už bych je nikdy nekoupila. ☹

Hlavně je vždy pořádně vyčisti a umyj si ruce, než na ně šáhneš ☹

mosoj

Nejde jenom o dioptrie ale také o osu vidění .
Doplňuji:
Děkuji tomu kdo odpověď vrátil. Ano i tato odpověď byla smazána.

klob1

Ano, každá ta čočka je vyrobena pro konkrétní oko.
Pokud je rozdíl nepatrný, tak to stěží poznáš. Jinak pokud máš v očích větší rozdíl, tím větší rozdíl bude i v čočkách a tím i ten rozdíl lépe poznáš. Každopádně se záměnou by se ti mohl zhoršovat i zrak.
Nemusí tě oči štípat, popř pálet.

arygnoc

je to tam preto, aby ste si nedala obe napr. do ľavého oka.

pretože sú to „crazy čočky“ (crazy – angl. blázon, bláznivý)

zzzzz

🙂