Adalberthew

Typy na zapadnutí do kolektivu na budoucí střední

Jelikož jdu za pár měsíců na střední, tak jsem se chtěl zeptat jestli neznáte nějaké typy na zapadnutí do kolektivu? Na základce se mi to až tak dobře nepovedlo, beru to jako druhou šanci a nechci to pokazit. Jak jste na tom byli vy? A stýkáte se s lidmi ze základky?

Nejlepší odpověď
Drap

Být přirozený a svůj.

Další odpovědi
www

Do kolektivu zapadají nejlépe typy vůdčí, nebo přizpůsobivé, nevím ale, mezi který typ patříš ☹ Pokud jsi ale svůj, autoritě se přizpůsobovat neumíš či nechceš a pritom nepatříš mezi vůdce, tipuji, že to asi příliš jednoduché mít nebudeš.
Nesnaž se proto silou mocí zviditelnit, tvoje klady časem vyniknou samy a určitě se novém kolektivu najde někdo se stejným problémem a lehce si přijdete blízcí, chce to jen čas.
Toto je proto můj tip 😉
Více ti řekne nejlépe psycholog.

Adula.57

Taky jsem s tím měla problémy. Teď jsem v druháku a všechno je fajn. Se všema se normálně bav, nikomu se nesměj, nepomlouvej a když někdo bude s něčím potřebovat pomoct tak se snaž poradit/pomoct.

anonym

Snaž se být co nejvíc zajímavý, bav se s každým, snaž se pobavit kolektiv, dělej si občas srandu ze svých spolužáků, vyhledávej slabiny druhých a snaž se to využít ve svůj prospěch, buď akční, občas arogantní a často namyšlený, tvař se sebevědomě.

Jedině takhle se vyhneš nepřijetí, případně šikaně. Vím o čem mluvím, ze dvou středních sem odešel kvůli neshodám se spolužákama, na třetí střední sem změnil strategii, choval sem se podle kolektivu, byl sem převťelený herec, upravoval sem chování, mluvu a všechno podle aktuální situace.
Jedině namyšlenost, arogance a obrovské sebevědomý ti zajistí klid.
Věřte nebo ne, je to tak, kdo tvrdí opak nezažil nic ;)
Doplňuji:
Být přirozený a svůj je ten největší blábol a absolutní blbost která ti nijak nepomůže, naopak ti ublíží protože svůj si byl i na předchozí škole a stejně si nezapadl.

KarolínaNovo

Člověk by měl být svůj a nepřetvařovat se. Chce to čas. Časem každý zapadne. Já jsem se toho taky vždycky bála, tak jsem si nechala potisknout tričko z https://www.co­lorfactory.cz/ , ve kterým se cítím dobře a beru si ho vždycky, když mám nějaký náročný den, abych ho zvládla.

petra15

Otaznikovic
„Jedine namyslenost, arogance a obrovské sebevedomí“ — odkud to más ? Dala jsem ti snad na to Copyright?:-):-)
Vázený Adalberthew---on by to musel jeste upresnit, nikdo neví, jak to myslí(jen to "nekde"opsal)…:-)

anonym

Je to tak, pokud bude arogantní a nevkusně namyšlený tak má šanci zapadnout.
Pokud bude přirozený a svůj tak nedosáhne ničeho a bude pořád odmítán.
Umění je se přizpůsobit.
Důchodci to nechápou 🙂