Retko

Tylove zasobovani

Co to presne znamena???

Nejlepší odpověď
inspektorcz

Týlove zasobovani: Jedná se zpravidla o podpůrné zásobování útočících jednotek. Útočící jednotky jsou nazývány ČELO, jejich zázemí je TÝL.
(Dle popisu hlavy: čelo – přední strana hlavy, týl zadní strana hlavy)

Např. ve vojenské terminologii je TÝL místo kde se útočící jednotky vrací odpočinout, doplnit munici nebo kde jsou odnášeni zranění vojáci k ošetření. Toto místo musí být tedy velmi dobře chráněno a zásobováno. (munice, léky, náhradní díly).