Tykáte nebo vykáte vietnamským spoluobčanům, kteří pracují jako prodavači ?!

Jugarova otázka mne inspirovala.

Nejlepší odpověď
arygnoc

cudzím ľuďom vykám vždy zo zásady, tak som bol vychovaný. (v práci vykám vždy)
tykanie cudzím je u mňa prejav pohŕdania („si blbec“).

;-Q

Další odpovědi
nnn1

Nezáleží mi na národnosti – vykám.

Drap

Vykám

dědapetr

Vykám.

zzzlatokopka

Taky vykám. To že je někdo cizinec, není důvod mu nevykat.
Doplňuji:
Někteří umí velice dobře česky, zvláště mladí.

anonym

Když jdu k ťamanovi do večerky nakupovat,tak vykám vždycky všem.

marci1

Vykám. Vietnamci většinou Čechům tykají. Ve vietnamštině je to jinak, než v češtině. Neexistuje tykání a vykání v podobě, jakou známe z českého jazyka.
Vietnamština nezná tykání ani vykání. Lidé se oslovují různě jen na základě věku. Tato pravidla jsou velice komplikovaná. Proto se nedivme, že nám vietnamci tykají. My jim většinou zase vykáme, protože čeština si vyžaduje, abychom člověku, kterého neznáme, vykali. Hlavně, že se vždy domluvíme ! 🙂

Nevíteto?

Vykám 🙂

jjj123456789

Pokud to není děcko, tak vykám, samozřejmě.

ivzez

Vykám.

Vietnamci nejsou blbci a tykání od vykání (v češtině) odlišují.
Tady v okolí Vietnamci tykají těm, kdo tykají jim, případně dětem.
Ostatním samozřejmě vykají …

setapouch

Pokud neznam osobne, vzdy vykam. Tykal jsem jen Vencovi – vietnamec, ktery s nami chodil na pivo.

anonym

Všem Vietnamcům tykám,mrknu a je to a myslím,že i v pohodě.
Slevá????

bolak

podle toho jak moc mě okradou :)
Doplňuji:
setapouch: to si teda pořádně zašel..

Tomáš Nguyen

Já sám jsem vietnamec a všem které neznám vykám :)

annas

U Jugarovy odpovědi jsem se přehlédla. Rovněž vykám.

anonym

Já vykám taky,když je neznám,ale někteří sami někdy řeknou ahoj,tak si tykáme.