sasanka123

Tykání přítelkyně: je v pořádku, nebo jsem divný já?

Má přítelkyně (půl roku spolu) si začala tykat s mými rodiči (bylo jí to nabídnuto mou mámou). Její rodiče mi tykají, já jim (samozřejmě) vykám a nabídku na tykání jsem ani žádnou nedostal (všem to tak přijde správné – normální). Jenže když přijede přítelkyně k nám, nedokážu vystát když přijde a pozdraví mou mámu „ahoj, jak je atp..“ Přijde mi to jako kdyby do mě zabodávala kudlu. Ten samý pocit mám i když si „představím“ že by tykala i mému otci – zatím to neudělala z respektu k němu. Kladl jsem si i otázku jestli nejsem ke své matce až příliš fixovaný z dětství, nebo nějakým stylem takto nežárlím na přítelkyni (ač. vůbec netuším proč bych to vlastně dělal). Jenže nic z toho jak jsem se pokoušel si to odůvodnit, mou zvědavost po problému a kde se nalézá nijak neuspokojilo. Proč si myslíte že mi to tak hrozně nepřekonatelně vadí že si tyká s mými rodiči? Jsem si naprosto jist, že tykat si s nimi i můj nejbližší kamarád nebo naprosto cizí člověk, tak mi to nebude vadit tak jako od přítelkyně. V čem je problém? Nebojím se přiznat si chybu a něco se snažit s tím udělat, ale bohužel nevím co se to ve mě odehrává a řešení se stále nemohu dobrat. Prosím poraďte, nebo se mi to alespoň pokuste nastínit. Mnohokráte děkuji za případné odpovědi.
Doplňuji:
Neptám se, jak to má kdo vyřešené. Pouze bych rád věděl, co je problémem mé viz popsané situace. Resp: co/kdo za to může, proč to nastalo.

Nejlepší odpověď
gecco

Navštiv psychologa – „co/kdo za to může“ – ti nikdo jinej neobjasní…
😉
Je jisté, že problém je v tobě – mně tykání i vykání rodičům partnera/ky připadá normální (podle vztahů) a netuším, proč bych se měl nad jedním či druhým nějak pozastavovat…
___
Možná – žárlíš??
😉

Další odpovědi
pizlicka

no,tim tykanim tve vlastní mamě uz po pul roce vztahu…ne,ze by ti to vadilo,ale spis te to vydesilo.ony dve se sprateli,a co když vy dva se rozejdete?pri­telkyne te timto chovanim jakoby okroužkovala do trvalého vztahu,z kterého se bude tezko utikat,kdyz si vytvořila takove pouto s tvoji matkou.spis te to desi.trefila jsem se?

jáára

je to dloooouhý…

rodičům tykám.

midlajs

Zadny blok z detstvi tam nevidim. Mas nastavene urcite hodnoty u pritelkyne a za nejake zasla a nedokazes se s tim smirit. Hlavni je si uvedomit, ze tohle je jen ve Tve hlave a vadi to Tobe, to neznamena, ze se ma zmenit okoli. Je na Tobe jak se s tim pocitem poperes. A opravdu chces tohle zazivat porad? Zbav se ho…

iceT

Pokud tvoje matka přítelkyni tykání nabídla sama,je to v pořádku,horší by bylo,kdyby s tím přítelkyně začla sama.Problém vidím v tobě,ae čeho byse mohl týkat netuším.Zeptej se mámy,proč jí tykání nabídla.

anonym

Záleží,jak to jen ty bereš a chápeš,
tykání je projevem ucty a důvěry k druhému ,pokud si tykají ,musíš to překousnout.
Chyba bude v tobě,nikde jinde to nehledej,

uccello

To neřeš a normálně zační tykat. Nikdo tě za to nezabije. Táta mé přítelkyně mi nabídl tykání hned, mámě jsem nějakou dobu vykal, ale pak jsem se na to vykašlal. O nic nejde, jen nebýt poseroutka.

anonym

Myslím si, že má pravdu pizlicka, když píše, že si tě tím přítelkyně jakoby okroužkovala předem, ale z toho strach mít nemusíš, já si se synovou přítelkyní taky tykám a vím, že i kdyby se spolu rozešli, nic se nedá dělat, nijak se to tím tykáním ovlivnit nedá, takže si myslím, že toho se bát nemusíš. Může to být i žárlivost, nechceš si to přiznat, nebo si myslíš, že když si přítelkyně s tvojí matkou tyká, jakoby nějak stoupala až k matčině úrovni, jako kdyby se tím stala starší a ty k ní cítíš víc respektu, než lásky, tvoje mamka totiž do té doby neměla tak mladou kamarádku, a ty to v sobě prostě neumíš zkousnout, jako by ses bál, že o ní příjdeš, ale tohle je normální, není to tak, ani tak a buď rád, že si ty dvě rozumí, není nic horšího, než když se to doma hádá, když se mezi sebou lidi nemaj rádi, nesnesou se. Prostě tvoje slečna má tvojí mamku spíš jako kamarádku, tak v tom případě je to to nejlepší, co se mohlo stát.