Honzik1

Tykání a vykání v angličtině rozlišujeme? A když ano, tak jak?

Vysokoškolský učitel se zmínil že to existuje ale nevysvětlil, zdá se mi to divné ale nic nevysvětlil, netýkalo se to tématu.

Nejlepší odpověď
sara-sara

Rozlišujeme, na tom jsem pohořela u přijímaček na vysokou))))
Vyskytuje se to dnes pouze v zastaralé formě angličtiny. Pokud se nepletu, jedná se např. o zájena „thou“ = you, „thy“ = yours,… která známe třeba z děl Shakespeara :)

Další odpovědi
quentos

dnes už pomálu. Rozlišujeme ho tím, že „vykáme“ pomocí oslovení Sir/Madam, ale i to se dnes už považuje za obstarožní. Nedivím se, že učitel to nerozebíral, jelikož dnes už si s tím nikdo hlavu nedělá

hanny 2

Nerozlišujeme,aspoň jsem o tom neslyšela.

Slepičák

Nerozlyšujeme,you je jediné co by tak něak šlo,ale to je stejné u ty a vás (to vás je vykání i množný čas )