Ondrej01

Týká se EET i malých pizzerií?

Dnes jsem šel do mé oblíbené pizzerie v centru města a žádný lístek jsem neobdržel ani jsem nikde neviděl terminál pro EET (respektive jsem neviděl žádné PC ani nic podobného, žádnou tiskárnu). Ale přeci to je povinné, nebo ne?

Odpovědi
dubraro

Mělo by se týkat. Ale myslím zatím ne, pokud to není restaurace, ale jen stánek (nemá zázemí pro zákazníky). Na ty to přijde až později.

McArthur

Pokud je to provozovna se stolky pro zákazníky, tak ano, má evidovat tržby. Pokud si nikdo nemá kde drcnout, tak nemusí, je to stánek, i když třeba někde v obchodním centru.

Rozhodující je, co je hlášené na Živnostenském úřadě za typ provozovny.