tyka se amnestie 2010 paragrafu 201

vroce 2008 jsem dostal podminku za 201 pak jsem ji v roce 2009 porusil trest jsem si odpikal podminku mi nepromenili

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To je pěkné, ale netuším v čem spočívá otázka?

Další odpovědi:

Zlatý

Vámi zmiňovaného "příběhu" se amnestie 2010 vůbec netýká, a to z jednoho prostého důvodu: váš příběh se udál v roce 2008-2009, ale novela trestního zákoníku vstoupila v platnost až 1.1.2010.

Ale když už se ptáte zda se ´amnestie 2010´ týká paragrafu 201, tak obecná odpověď zní, že ano a já dodávám BOHUŽEL ano.

Novela trestního zákoníku (k 1.1.2010) ZRUŠILA totiž jednu důležitou okolnost v původním paragrafu 201, nově v paragrafu 274.

A to že bohužel zmírnila posuzování důvodů, které vedly k přivodění stavu vylučujícím způsobilost (lidově řečeno např. stavu opilství).

Dříve totiž byla trestná i nedbalost (tj. například tzv. "zbytkáč"), dnes ale ustanovení o ´nedbalosti´ z paragrafu 274 jednoduše zmizelo, což je dle mého názoru velká škoda.

-------------

§ 201 Ohrožení pod vlivem návykové látky
(1) Kdo, BYŤ I Z NEDBALOSTI, vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost(...)činnost, při kterých by mohl ohrozit život(...)bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok(...)
http://business.center.cz/…

§ 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky
(1) Kdo vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost(...)činnost, při kterých by mohl ohrozit život(...)bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok(...)
http://business.center.cz/…

Zlatý

nehul, nechlastej, když máš potom starosti.
a bude po problémech.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.