tyka se amnestie 2010 paragrafu 201

vroce 2008 jsem dostal podminku za 201 pak jsem ji v roce 2009 porusil trest jsem si odpikal podminku mi nepromenili

Nejlepší odpověď
Drap

To je pěkné, ale netuším v čem spočívá otázka?

Další odpovědi
standa

Vámi zmiňovaného „příběhu“ se amnestie 2010 vůbec netýká, a to z jednoho prostého důvodu: váš příběh se udál v roce 2008–2009, ale novela trestního zákoníku vstoupila v platnost až 1.1.2010.

Ale když už se ptáte zda se ´amnestie 2010´ týká paragrafu 201, tak obecná odpověď zní, že ano a já dodávám BOHUŽEL ano.

Novela trestního zákoníku (k 1.1.2010) ZRUŠILA totiž jednu důležitou okolnost v původním paragrafu 201, nově v paragrafu 274.

A to že bohužel zmírnila posuzování důvodů, které vedly k přivodění stavu vylučujícím způsobilost (lidově řečeno např. stavu opilství).

Dříve totiž byla trestná i nedbalost (tj. například tzv. „zbytkáč“), dnes ale ustanovení o ´nedbalosti´ z paragrafu 274 jednoduše zmizelo, což je dle mého názoru velká škoda.

§ 201 Ohrožení pod vlivem návykové látky
(1) Kdo, BYŤ I Z NEDBALOSTI, vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost(…)čin­nost, při kterých by mohl ohrozit život(…)bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok(…)
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h5.as­px

§ 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky
(1) Kdo vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost(…)čin­nost, při kterých by mohl ohrozit život(…)bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok(…)
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h7d1­.aspx

arygnoc

nehul, nechlastej, když máš potom starosti.
a bude po problémech.