LucinkaLLL

Tvrdost vody

Jaké jsou důsledky tvrdosti vody?

Nejlepší odpověď
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tvrdost%20vo­dy
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=d%C5%AF­sledky+tvrdos­ti+vody&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
arygnoc

Tvrdosť vody má význam pre jej využitie ako pitnej i úžitkovej vody.
Je zdrojom tvorby vodného a kotlového kameňa a ovplyvňuje aj chuťové vlastnosti vody.

Kelt

Ve vodě jsou rozpuštěné látky, které zabraňují , aby se dobře pralo mýdlem, i když dneska, jsou na to moderní prací prostředky. Látky, které jsou rozpuštěny ve vodě, dodávají vodě chuť, podívej se na složení minerálek. Jaké látky způsobují tvrdost vody? Různé ionty – více si najdeš na internetu. Samozřejmě, že tyto látky jde odstranit – destilací a podobně. Voda zbavená těchto látek – destilovaná voda, je v něčem lepší, například na rozpouštění jiných látek, ale při nadměrném požívání to může způsobit zdravotní problémy, odstraněné látky mohou někde chybět atd.