HOMER

tvrdé nebo měké i/y?

Ve větě: Faktura uhrazená odběrateli/y
Doplňuji:
Dobře ale stejně se mi to moc nelíbí.Když napíšu větu:"Faktura už byla uhrazena odběrateli."Není z toho poznat kdo vlastně platil,jestli já odběrateli,nebo odběratelé zaplatili nám.Moc se mi to takhle nelíbí a něco mě pořád nutí napsat y.

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď, kterou napsal(a) mojitek, je nesmysl. Nezáleží na tom, zda mezi odběrateli jsou muži nebo ženy. Odběratel je měkké životné podstatné jméno rodu mužského, skloňuje se podle vzoru muž, jak již bylo uvedeno.

Další odpovědi
standa

Podle vzoru MUŽI, takže měkké 🙂

mojitek

Jestlize nevis,kdo byli odberatele(jestli muzi,zeny,nebo deti),musis automaticky napsat MĚKKÉ i .

HerbiG

mekke i muži

bond73

Bute to jednoznacne mekke i,pro tuto vetu.

panenka

napíše se i měkké homere

vicix8

i