Chase

Tvorba zisku obchodní banky

Úkol zní ukázat na jednoduchém číselném příkladu tvorbu zisku obchodní banky.
Banka prý nemá zisk jen z úroků. Tak na čem ještě banka vydělává ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

  • úroky (za požičané peniaze)
  • poplatky za služby
  • rast/pokles cien emitovaných akcií banky na burzovom trhu (mnohokrát sa jedná o špekulatívnu položku)
  • investičné podiely
  • nákup/predaj devíz (šeky, obligácie ,…)
  • dlhopisy
  • nákup/predaj vlastného majetku
  • predaj majetku z ručenia
  • nákup/predaj pohľadávok

viac údajov nájdete vo výročných správach jednotlivých bánk.
to, že banka je obchodná, neznamená, že sa nezaoberá investičnými a inými aktivitami, názov je úplne irelevantný (s výnimkou centrálnej [emisnej] bankovej inštitúcie).

Další odpovědi
Dochy

Na nás normálních smrtelnících? Kromě úroku ještě různé poplatky, pokuty, …
Ve velkém světě bych předpokládal obchod s cennými papíry a investování