Kordex

tvorba testosteronu u zen

Nevite nekdo jak a kde se vytvari testosteron u zen v referatovem upraveni?

Odpovědi
AnnaH

Ovšem varlata (a kůra nadledvin) vylučují také malé množství testosteronových prekurzorů, delta4-androstenedion a DHEA. Obě tyto látky mohou být přeměněny na testosteron v tělesných tkácních, proto bychom od nich mohli očekávat určité množství androgenní aktivity. V ženském organismu vylučuje kůra nadledvin DHEA a DHEA-S (DHEA-sulfát), které jsou prekurzory estrogenů E1, E2, E3 a D4 progesteronu. Díky chemické konverzi DHEA a estrogenů vzniká malé množství testosteronu. Kulturisté by tedy DHEA mohli brát jako takový skoro-hormon, který se v těle mění na požadovaný hormon – v tomto případě testosteron. DHEA je adrenokortikoidní steroid, který se v našem těle vyskytuje v poměrně velkém množství – jeho hladina v krvi je 20krát vyšší než hladina jiných adrenálních hormonů. Koncentrace sulfátové formy DHEA-S je 300–500krát vyšší než DHEA. Komerčně vyráběný DHEA se získává z jamů (je naprosto neúčinný a tělo ho neabsorbuje) nebo z lidské moči. a také viz http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Testos­teron

Zdroj: http://www.fit-centrum.cz/odborne-clanky/3157-dhea-dehydroepiandros­teron-anabolizer-pro-zeny-i-muze.html