Frankfr.

V čem je fígl nebo možná podvod televizních her s velikými výhrami na TV Barrandov a jiných stanicích?

Televizní hry na TV Barrandov aj. V čem je fígl nebo možná podvod, že za vyluštění většinou jednoduchých her ( např. najděte 2 rozdíly obrázků ) nabízejí TV tisíce až desetitisíce Kč?
Dostane zmíněnou částku úspěšný luštitel, nebo jim pouze předá svoje osobní údaje bez výsledku?

Nejlepší odpověď
quentos

V tom, že správného řešení se běžný smrtelník pouhým pohledem, byť pozorným, nedopátrá – a volá jich do studia denně hodně, a to za nekřesťanské peníze. Jednoduchý příklad: na jedné takové stanici měli vyfocenou hromádku peněz. Divák měl za úkol spočítat, jaká částka se tam nachází. Nikdo to neuhodl, a to z prostého důvodu – při vyzrazení správného řešení na některých bankovkách zakroužkovali červeně velmi malé detaily, kterými se bankovky lišily od skutečných bankovek, což zapříčinilo, že se do celkového obnosu nepočítaly. A samozřejmě nadsadili cenu za minutu volání. Takže diváci volali jak blbci a vydělávali jim tím…

Další odpovědi
bolak

Většinou využívají 2 metody:

  1. ZDRŽOVÁNÍ, kdy na linku zavolá už 180. člověk, že v,í jaká je správná odpověď, ale oni pořád říkají že „nikdo stále nevolá“ a nejenom že ty lid,i co už se dovolali, visej na telefónu za 70Kč za minutu, ale lákaj tím dalš,í aby zavolali, takže po 10 minutách zdržování si vydělají na těchto lidech třeba 100.000 a následně jednoho z nich vylosujou do studia, aby zabojoval o tu hlavní výhru 5.000Kč
  2. NEURČITÉ ŘEŠENÍ , kdy když už toho člověka vyberou, často tam bývají otázky/hry typu „horoskop“, tedy mají hned několik řešení podle toho, jaký pohled na věc si člověk vybere… je to jako v tom vtipu, kdy profesor slíbí žákovi zápočet, když mu řekne, kolik je v místnosti žárovek, a když student správně odpoví, vytáhne profesor ještě jednu žárovku z kapsy… Prostě Barrandov ví, že se dá otázka vyložit více způsoby, a když ten člověk řekne jedno řešení, moderátor řekne NE a jen ho vyškrtne z možných alternativ, a mezitím vyzve další diváky, aby opět žhavili telefony, protože volající neuhodl tak „jednoduchou“ otázku, a dalších 10 minut jim tečou zase další peníze…

annas

Kdysi jsem se na něco podobného ptala i odpovídala.

Narazila jsem na jedné stanici na hru. Bylo to poprvé, zvědavost zvítězila, jak hra probíhá. Nabízenou částku „vnadná děva“ stále zvyšovala. Těsně před ukončením hry volal jeden divák – nahlásil výsledek, myslím si, že správný, byla jsem na tom stejně.

Moderátorka prohásila, že je to jinak. Volající počítal s výhrou, s tím, že si uhradí výdaje za telefon, marně.

Jenže co z toho. Výhru nelze reklamovat, navíc – u koho? Vidina výhry přilákala, zda je to stále, nevím, hodně diváků. Ti zkoušejí štěstí, ale bohužel, štěstí jim nepřeje, ale zvyšuje peníze pořadatelům.

Určitě nebylo snadné se do TV dovolat, každé čekání a přepojování stojí zájemce peníze, ale vydělává pořadatelům. Nikdy bych tímto způsobem nesoutěžila.

Otázka v archivu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-tv-souteze-podvodne
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tv-soutez-s-jistou-odpovedi-a-nejistou-vyhrou-nerozumim-tomu-vysvetli-mi-to-nekdo-prosim
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prepoji-mne-pri-neustalem-prepojovani-online-do-televizni-souteze