Radovan M

Turbodmychadlo

Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo víte jak funguje toto turbodmychadlo (asi pouze unás není rozšířené) Našel jsem pouze tuto jednu fotku. http://intellec­tualize.org/u­ploads/posts/6d08935b7­f9c.jpg
Doplňuji:
Ok, a nevíte jak to funguje ? Je to „jako“ turbo ale připojený přes řemen ? Takže nemá turboefekt ?

Odpovědi
romik01

Dobrý den.
Toto je řemenový kompressor.

Nemá.Je poháněn mechanicky od motoru (řemenem) a ne výfukovými plyny,proto zabíra už při nižších otáčkách motoru.Jinak kopresor je také určen k přeplňovaní (jako turbo) takže výrazně zvyšuje výkon motoru..Malá nevýhoda ovšem je ta,že si od motoru pro svůj pohon bere část výkonu pro sebe.

stefkac

to neni turbodmychadlo,ale kompresor,jinej pricpip trochu