emoil

Turbo boost ?

Můžete mi rosím někdo vysvětlit jak u notebooku funguje turbo boost, musí se to nějak „zapnout“ (popřípadě jak), nebo se zapne automaticky sám při větším výkonu? Jsem v této oblasti laik tak se omlouvám za blbou otázku

Nejlepší odpověď
anonym

Bedy: Ona nejspíše myslí Turbo Boost na procesoru.

Emoil: Turbo boost není potřeba nijak zapínat, aktivuje se sám, při potřebě většího výkonu se tak procesor úplně sám přetaktuje a by počítač zvládl potřebnou zátěž.

Pokud někomu nestačí základní výkon může si stáhnout Intel Extreme Tuning Utility a Turbo Boost si ještě o něco zvýšit. :)

Další odpovědi
Bedy

Pokud máte na flešce ten Turboboost nastavený, tak ji jen stačí strčit do počítače a už to jede. Pokud na flešce Turboboost nemáte nastavený, tak skočte do Počítač-na flešku tam klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Vlastnosti. Tam zvolte Tuboboost a tam pak Používat tuto jednotku pro Turboboost a nastavte kolik místa chcete použít.
Doplňuji:
Jo, pravda. A ve WIndows se to jmenuje Readyboost.