honza19hk

Tunguzská katastrofa ? co myslíte,že je její příčinou?

Pád meteoritu, ta stará sopka,atomový výbuch nebo snad v tom má prsty Tesla s tou jeho rezonancí?? co si to m myslíte.

Nejlepší odpověď
led

Něco jiného

Neznáme kozmické teleso
Wikipedia o tom píše:
"Tunguská událost či tunguská katastrofa (též psáno s přídavným jménem tunguzská) byl mimořádně silný výbuch, ke kterému došlo 30. června 1908 v prostoru centrální Sibiře, v dnešním Krasnojarském kraji. Výbuch je připisován výbuchu přiletivšího kosmického tělesa ve výšce asi 5 až 10 km nad zemským povrchem. Exploze byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2000 km² vyvrátila a přelámala kolem 60 milionů stromů[1] a zvuk výbuchu byl slyšitelný do vzdálenosti 1000 km.[zdroj?] V oblasti exploze nebyl nikdy nalezen žádný odpovídající meteorit.[1] Přesto se pro vybuchnuvší těleso někdy používá název tunguský meteorit.[2][3][4][5]

Z poměrně kusých údajů o výsledcích pátrání různých výprav však vyplývá, že v místě exploze nebyly nalezeny oblasti s anomálním výskytem neobvyklých chemických prvků nebo sloučenin ani částice, které by bylo možno prohlásit za zbytky meteoritu.

Velmi často byla zkoumána radioaktivita odebraných vzorků půdy i rostlinných tkání. V žádném z nich však nebyly nalezeny hodnoty, které by odpovídaly radioaktivnímu ozáření oblasti v okamžiku exploze ani výskyt radioaktivních izotopů, prvků vzniklých v důsledku jaderného výbuchu.

Novější výzkumy však vedly k domněnce, že tělesem byla planetka.
Tento názor ve vědecké obci převažuje

Zásah mimozemské civilizace

Podle teorie ruského vědce Jurije Lavbina ochránila planetu Zemi neznámá mimozemská civilizace. Podle něj sestřelili mimozemšťané meteorit dříve, než stihl dopadnout na Zemi, a tím planetu ochránili před totální zkázou. "
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tun­gusk%C3%A1_ud%C­3%A1lost
Encyklopedie fyziky: Meteoroidy, meteory a meteority
http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/prin­t/1048-meteoroidy-meteory-a-meteority

Další odpovědi
www

Meteorit

Podle toho, co se mně podařilo přečíst a nastudovat, tak se přikláním k meteoritu.

briketka10

Meteorit

musel to být on nic jiného, jak jinak vysvětlit takový jev ??

mosoj

Něco jiného

Všechno hypotézy. Jednou z nich je také obrovský výron metanu zapálený meteoritem.

Drap

Meteorit

Myslím, že vše svědčí pro meteorit

Fyzik

Meteorit

To nevím. Je to tak záhadné!

alenad

Meteorit

Doplňuji:
Tu atomovku si v té době nějak nedovedu představit , i když údajně měl meteorit skoro ten samý fatální dopad na přírodu , zvířata a lidi ☹

Deli

Meteorit

anonym

Něco jiného

GM

Něco jiného

SteimlX

Tesla

Doplňuji:
Četl jsem Teslův životopis a vřele doporučuju každému, kdo se trochu zajímá o techniku. Že „výbuch“ způsobil on, jsem přesvědčen na 95 %