trvaly pobyt

Dobry den, mám dotaz. Muj přítel se narodil v ČR, tudíž má české opčanství,během deseti let se odstěhoval do něměcka a zde zrušil trvalí pobyt tak i se odhlásil a nahlásil v Německu. Po několika letech se odstěhoval spátky do ČR a zbyl mu jen ten pas. A já se obávám,aby mu v některe zemi nenaskakovaly penále. Rád by si zařídíl OP ale nevíme kam zajít když není v žádné zemi registrovany.pře­dem děkuji

Odpovědi
Jakub

Přítel musí zajít na registr obyvatelstva magistrátu té obce, kde si chce zřídit trvalý pobyt, a tam se zaregistrovat. Bude k tomu potřebovat zřejmě rodný list, aby potvrdil svoji příslušnost k republice. Pas může být falešný.Samozřejmě , pokud zanechal někde dluhy, tak mu budou naskakovat penále a brzy ho bude hledat Interpol.