Trvalý pobyt

Dobrý den, chci se zeptat, jak postupovat se změnou trvalého pobytu, pokud se stěhuji z bytu do bytu
(nejsem vlastníkem žádného z těchto bytů) v rámci jednoho domu, čili číslo popisné a tudíž i adresa trvalého pobytu se nezmění.
Musím se přehlásit? Může majitel bytu u kterého jsem teď přihlášená mě z bytu odhlásit když v domě bydlím, ale v jiném bytě?

Děkuji, s pozdravem P.V.

Odpovědi
standa

Pokud jsou majitelé obou bytů různé osoby, tak to je teoreticky možné…, i když dá se dohodnout, aby majitel toho původní bytu NIC nenahlašoval, protože majitel nového bytu dá nejspíš svolení k zápisu trvalého pobytu na té samé adrese. Takže by to pro všechny bylo zbytečné papírování.

Nejspíš to však bude jeden společný majitel obou bytů v jednom domě…, takže tady to odhlášení a následné přihlášení vůbec nemá logiku.