44pepino

trvale vyřazené vozidlo

Dobrý den, před časem jsme trvale vyřadili vozidlo z evidence ( čestné prohlášení o využití jako sklad materiálu), nyní máme možnost ho prodat na náhradní díli, jak postupovat, stačí nějaká kupní smlouva nebo… dějuji za odpovědi

Odpovědi
Hykam

Pokud je v takovém stavu, že v žádném případě není možnost ho zprovoznit, stačí kupní smlouva.
Pokud je vozidlo vyřazené z evidence, nesmí na silnici ani při odtažení.
Pokud je provozuschopné, doporučuji spíše likvidaci akreditovanou společností, nebo alespoň odstranit identifikační znaky (VIN kód)
Když by ho nový majitel zprovoznil a jezdil s ním, problémy spojené s provozem půjdou za vámi jako za majitelem auta.
Doplňuji:
Musím nesouhlasit s Cukrar, včera jsem byl akorát přehlašovat auto a zrovna to tam řešili. Kamarád chtěl od nich koupit auto s tím, že s ním bude jezdit závody a že jim slíbil, že v žádném případě auto nevjede na silnici, ať ho zruší.
Úřednice jim vysvětlila, že i když budou mít třeba i smlouvu o prodeji na náhradní díly, tak když on s tím vjede na silnici, problémy půjdou za tím, kdo je napsán v techničáku. Doporučila jim ať to odhlásí na něj a že už záleží na něm, jestli si to přihlásí na sebe, ale pokud se něco stane, zodpovídá za to on.

cukrar

44 pepino, vozidlo jste vyřadili dle zákona 56/2001 §13 na zánik využití. Udělali jste z nej sklad. Takže vozidlo již nemáte a sklad klidně můžete prodat. Ka každý prodej je třeba kupní smlouva, třeba jen ustní.
Osobně bych sklad prodal, jen bych upozornil, že nesmí sklad na silnici. co si s tím udělá kupec je jen jeho věc.

Doplňuji:
Pokud by majitel vrak zprovoznil, za Vámi by nic nešlo, páč on je majitelem. Techničák si ponechte na památku, nedávejte mu ho

cukrar

Vážený pane kolego, bohužel s Vámi musím nesouhasit, i s názorem úřednice. Vlastnictví věci, tedy i vozidla se řídí občanským zákoníkem, nikoliv zápisem v techničáku. Toto již mnohokrát rozhodl i správní soud.
Příklad, teď vám prodám vozidlo, pojedeme na evidenci k zápisu. Čí vozidlo to je před změnou v techničáku?
Vaše přeci.
Přeji hezký den.