Luky2331

Trvalé následky úrazu

Je to půl roku, co se mi stal úraz ulnárního(pos­traního) vazu na palci ruky. Konkrétně se mi palec po úderu míček trochu přetočil. Ve zprávě neni přímo psáno, že se natrhl ale spíše povolit nebo tak něco. Měl sem to přes měsíc v sádře. Všechno mám zdravotně podložené. Palec stále cítím zejména,když za něco zatáhnu nebo vemu něco těžšího,tak se ozve bolest. Chtěl bych se zeptat můžu po pojišťovně žádat trvalé následky ? Popřípadě jak mám postupovat a po jaké době od úrazu se můžu odškodnění domáhat? Děkuji moc za váš čas

Nejlepší odpověď
anonym

Trvalé následky úrazu šetří posudkový lékař, který pro danou pojišťovnu pracuje, zpravidla 2 roky po úraze.
Do té doby nejspíše budete ještě absolvovat nějaké rehabilitace. Lékař by neměl palec nechat bez dalšího léčení, pokud Vám pohyb působí bolest. Pokud bude po 2 letech hybnost omezena, tak trvalé následky Vám pojišťovna nejspíše uzná.
Doklad pro pojišťovnu o úraze jste již vyplnil?
Informace o trvalých následcích byste měl obdržet v souvislosti s vyplněním tiskopisu pro pojišťovnu.

Další odpovědi
terry

Myslím, že náhradu za trvalé následky lze požadovat až po 1 roce.

mosoj

Je to pár dní tak se zde o tom psalo. Žádost o posouzení trvalých následků PÚ se dává nejdříve po dvou letech svému ošetřujícímu praktickému lékaři, který vypracuje pro pojišťovnu souhrnnou zprávu na základě zpráv odborných lékařů !! Součástí zprávy je bodové ohodnocení úrazu a trvalých následků. Některá bodová ohodnocení se v některých případech ještě povyšují koeficientem. To je ale záležitost lékaře.
Jednání s pojišťovnou je záležitostí vašeho zaměstnavatele – on je ( nebo by měl) být pojištěn ze zákona !!!

To nic nebrání aby neúplná a nesmyslná informace byla nominována a znemožnila další odpovědi.