Cavallina

Trvalé bydliště po svatbě

Dobrý den,bydlíme s přítelem v městském bytě ve kterém má trvalé bydliště on a jeho matka,která nesouhlasí s tím,abych tam měla trv.bydliště i já.Otázka zní:pokud se vezmeme budu mít automaticky trv.bydliště tam kde můj muž,nebo s tím bude muset souhlasit jeho matka?Děkuji za odpověď Klouparová
Doplňuji:
Děkuji.Zrovna takovou odpověď jsem si přečíst nechtěla, ale život je už takovej:)

Nejlepší odpověď
anonym

Trvalý pobyt nemá s uzavřením manželstvím nic společného. Místo trvalého bydliště je pouze administrativní záležitost, nevzniká vám tím žádný nárok na náhradní bydlení v případě ukončení trvalého pobytu z jakéhokoliv důvodu. Matka vašeho přítele se nemusí obávat nějakých závazků spojených s vaším přihlášením k trvalému pobytu do bytu, který užívá společně se synem. Pouze se změní některé poplatky(např. za odvoz komunálního odpadu atd.). S přihlášením k trvalému pobytu potřebujete souhlas majitele bytu ( což může, ale nemusí být přítelova matka) nebo nájemní smlouvu.

Další odpovědi
anonym

Pravdu má Bohemica, na rozdíl od Drapa, jenž zcela opomíjí rozpor, v němž u městského (obecního) bytu, nemůže být vlastníkem matka, když patří obci.
Žel se díky věčným dezinterpretacím, nechala tentokrát zblbnout i jindy uvážlivá ocko.
Ostatně naprosto nemístná démonizace trvalého pobytu, zde byla již nesčetněkrát vyvrácena.
viz dalších přes 300 odkazů na trvalý pobyt ve zdroji:
Doplňuji:
Jen pro úplnost doplním formulaci od Bohemica – při přihlášení je vyžadováno předložení souhalsu nájemce (tj. kdo je uveden na nájemní smlouvě), příp. jeho osobní přítomnost při vlastním přihlašování. – Dnešní praxe na samosprávných orgánech, kde k přihlašování dochází.
Takže i u bytů v osobním vlastnictví není nutno zároveň souhlas vlastníka, viz OZ.
Proto může docházet k absurditám, kdy romská rodina si může přihlásit x příbuzných např. ze Slovenska, aniž by o tom skutečný vlastník (v katastru nemovitostí), vůbec věděl. Pouze by mu následně měli nahlásit počet osob pro výpočet záloh na služby.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=trval%C3%BD%20po­byt

Drap

Pokud je přítelova matka majitelem bytu, tak na tom svatba nic nezmění a stejně bude její souhlas nutný.

anonym

Drap má pravdu, ale otázka místa trvalého pobytu není pro Vás určitě tak velkým problémem, aby se situace nemohla řešit. Korespondenční adresu si můžete uvádět na přítelovo bydliště, ačkoliv trvalý pobyt si ponecháte na dosavadní adrese. Někdy je takový stav dokonce výhodou.

anonym

Pravdu má Bohemica, na rozdíl od Drapa, jenž zcela opomíjí rozpor, v němž u městského (obecního) bytu, nemůže být vlastníkem matka, když patří obci.
Žel se díky věčným dezinterpretacím, nechala tentokrát zblbnout i jindy uvážlivá ocko.
Ostatně naprosto nemístná démonizace trvalého pobytu, zde byla nesčetněkrát vyvrácena.