bolak

Trvá otočení Země kolem svý osy pořád stejnou dobu…

…nebo se ta doba časem o nějakou třeba jednu biliontinu (00prd) sekundy prodlužuje/zkra­cuje?

To je chytrá votázka co? To koukáte!

Nejlepší odpověď
fcoop

Experti z Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) ve Švýcarsku tento týden debatovali o tom, zda upustit od přidávání přestupné sekundy, která jednou za čas dorovnává přesné měření atomových hodin s naší méně „přesnou“ planetou. Její otáčení kolísá a postupně se zpomaluje. Přidávaná sekunda ale dělá paseku v digitálních systémech zabezpečujících například navigaci, komunikační systémy, ale i finanční služby či letovou kontrolu.

http://fyzmatik­.pise.cz/115356-mesic-a-slunce-se-vzdaluji-od-zeme.html

Další odpovědi
Syd

Zas tak chytrá neni, i ve wikipedii by ses dočet, že se den prodlužuje
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Den

arygnoc

Neotáča sa rovnako.
Záleží od ročného obdobia (ako je ďaleko od Slnka), od fázy Mesiaca, a od toho, akú má náladu Chuck Norris.

bolak

Syd: nojo, kdybych věděl že to tam je, tak na to kliknu, kyž já si ale nebyl jistej a nechtěl jsem tím ztrácet čas…a tady vím že to vždycky nějakej dobrák najde za mě :)

fcoop

Myslíš Dobráka,nebo blba?
No – to je pro příště,chytrolíne.

bolak

co sem napsal? dobráka? tak sem myslel dobráka.

kdybych myslel blba napíšu blba :) to se neboj, s upřímností já nemám problém.