JohankaDl

Trubky z nerez oceli

Prosím o radu, potřeboval bych poradit typ materialu trubky z nerezové oceli, která by se svými vlastnostmi blížila trubkám z oceli pro výrobu jízdních kol.. nemáte tip?

Odpovědi
PlayStationa

http://www.akros­.cz/trubky-specialni-plochoovalne-mat-14301/prod/ – myslím, že by se na to hodily ;)

honza19hk

nerezová ocel je furt nerezová ocel.nerozlišují se u ní třídy oceli jako u normálních ocelí. Jen si dej pozor nerez není vhodná na výrobu rámu kola,je dost křehká zváš´t okolo svárů.U rámu potřebuješ aby to nepraskalo což použitím nerezu nedosáhneš.Proč myslíš že se z něj kola nevyrábí??
Rámy kol z oceli jsou po svaření kompletně žíhány aby měly všude stejnou pevnost.To u nerezu jde jen obtížně.

Každá nerezová trubka se můze na to co píšeš použít.V chemickém složení 3 druhů nerezových ocelí jsou jen malé rozdíly které ty stejně nevyužiješ.Hlavní využítí mají v chemickém průmyslu.Proto se vyrábí 3 druhy nerezu podle toho jak odolávají chemikáliím. Jinak se nerez svařuje argonem.

nevím jaké rozměry chceš takže se podívej zde: http://www.ma­tezex.cz/nere­zove-trubky.html
Doplňuji:
Jinak nerez se svými chemickými ani mechanickými vlastnostmi nikdy nebude blížit obyčejné oceli.nezapomeń že nerez má jiné využití.Je tvrdší,křehčí,pev­nější,ale za to vemlmi ráda praská akor v případě rázů což rám kola vytváří.Jinak cenově se nerezeové profily pohybují kolem 100–150kč za metr.