maruska123

Trpím hemeroidy…, a chtělo bych se zeptat, jestli mi víno nějak neškodí…? Děkuji za odpověd'

Nejlepší odpověď
annas

Jje vhodné se zaměřit i na to, abychom se pokud možno vyhnuli nadměrné konzumaci některých potravin a nápojů, které působí dráždivě. Typicky sem patří například ostrá koření jako chilli nebo pepř, ale také mořské plody. Dále kakao, káva a alkoholické nápoje – především červené víno nebo pivo.

Více informaci v odkazu
http://www.atlas­nemoci.cz/hemo­roidy/priciny-hemeroidu/

Další odpovědi
hanulka11

Pokud myslíš hroznové víno, tak bych raději konzumovala to bez pecek.

Damiana

Ano, může. Protože alkohol dráždí, roztahuje cévy a zrychluje průtok krve – což zejména v případě „zlaté žíly“ působí značně negativně. Požívání alkoholu zhoršuje průběh a léčbu všech nemocí, to je bezpochybné – zvlášť pokud požíváš ještě nějaké léky, je to přímo jed. Myslím, že bez sklenky vína se dá úplně v klidu žít. A zdravěji.

anonym

Vaše otázka je poněkud matoucí. Podle nicku bych typovala ženu a jste ve zdraví a v mužích. A navíc se ptáte na alkohol…
Takže po řadě – hemoroidy se úspěšně léčí tabletami. Nebát se a zajít k obvodnímu lékaři, to je to nejjednodušší, co můžete pro sebe udělat. Detralex jsou tablety, které mají posilovat žilní stěny, tím také příznivě působí na léčbu hemoroidů. Dnes je běžně předepisují obvoďáci.
Alkohol jako takový zdraví neprospívá. Obzvlášť pokud máte zdravotní problémy. Nicméně si nemyslím, že dvě deci vína za den by nějak výrazně zhoršily stav Vašich hemoroidů.
Pokud Vás však zajímá můj osobní názor, tak já bych se v první řadě koukala dát do pořádku a případné pití řešila až potom.

Cizecek.M

Hele a co na ty hemeroidy používáš? Jako pokud na ně trpíš, tak asi nějakou pomoc máš… Ale používáš něco na prevenci? Třeba nějakou intimní hygienu?

Derrynka

Nooo, tak intimní hygiena by mě zajímala. Ty máš zkušenosti s nějakou šetrnou? I takovou, která je vhodná na hemeroidy?

Cizecek.M

No, já osobně mám zkušenosti s péčí od Herbalonu. Mají i na hemeroidy péči s dubovou kůrou. Ta je skvělá a na ty hemoroidy opravdu skvěle zabírá a problém vyřeší.