Pokročilý

Trpí někdo z Vás ÚZKOSTNĚ DEPRESIVNÍ PORUCHOU? Pokud ano, jak se to u Vás projevuje? Jak zvládáte život a vztahy?

..už jsem se tady na to jednou ptala, ale nedopatřením jsem otázku uzamkla tím, že jsem zvolila "nejlepší odpověď" - a když už jsem u toho - to už nejde pak dodatečně odemknout?? to už nikdo pak nemůže nikdy dávat odpovědi?? děkuji za obě odpovědi!
Doplňuji:
PTÁM SE NA NÁZOR LIDÍ, KTEŘÍ MAJÍ STEJNOU DIAGNÓZU.. váš obor mi nic neříká a také jsem se na něj neptala!! ..pokud o tom nic nevíte, není nutné, abyste reagoval..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

No, no no ! Ja vas tady , jeste nez odejdu , srovnam oba dva !!
Curiosity , je to urcite neprijemna vec , zkusenosti na stesti nemam a chapu vas , ze hledate i zde " spolupacienty " a verim , ze i vam tady muze nekdo nejakou radou pomoci.
Arygnoce uz dnes posleme do hajan ! Nezlobte se ale proto na me . :-( -iv-

Další odpovědi:

Bronzový

Ad Arygnoc:
To, co píšeš, jsou nesmysly. Podle psychiatrů rozhodně tímto netrpí 99,9 % obyvatelstva. A že ju dostáváš 5x denně? Hm. Tohle, kamaráde, dostaneš buď jednou (na hafo let, spíš na celý zbytek života) anebo nikdy.

Ad Hanny 2:
Docela silně pochybuji, že to, co jsi prožívala, byla některá z úzkostně depresivních poruch. Byla bys první, komu by se z toho podařilo dostat svépomocí bez medikace nebo aspoň psychoterapie, která může být v určitém smyslu přínosná pro "lehčí" či řekněme "vtipnější" formy těchto poruch (např. obsedantně kompulzivní poruchu).

Závěr:
Buďte rádi, že nevíte, co to úzkostně depresivní poruchy jsou. Nemám vám to za zlé, než mě to postihlo, také jsem zaměňoval deprese se smutkem, strachem nebo stresem. Dělá to tak koneckonců každý kromě postižených a psychiatrů (většinou bohužel i psychologové).

Ad Curiosity:
Zkus se podívat na odkazy uvedené v mé odpovedi k této otázce:
http://www.odpovedi.cz/…
Jsou to docela užitečné informace, mohly by ti pomoci.

Zlatý

úukostně depresívní porucha mne přepadá nejmíň 5x denně (bez urážky, vím, že mluvíte o nemoci).

ad nemoc: toto je quasifórum laiků, věříte, že zde najdete fundovanou odpověď?
pokud máte tu diagnózu stanovenou, máte i lékaře, proč mu nedůvěřujete?
Je problém se obrátit na odborníka?

Skutečně, kdyby jste stavěla jadrovou elektrárnu, rád vám poradím (jsem fyzik), ale nepočítám s tím ,že mne tu někdo (jako fyzika) bude někdo hledat, proto nepředpokládám, že tu bude i nějaký psychiatr nebo psychológ.

Dodatek:

Vážně (ale i to nahoře bylo vážně):

maniodepresívni poruchy jsou různé, zejména mánie a deprese. Vy jste nespecifikovala svůj problém, ani případnou diagnostiku, léčbu a pod., jenom to, že tu už podobná diskuse proběhla.
Teď se vás zeptám: co vlastně chcete? Diagnózu (přijďte ke, mně, odložte si a uvidíme), léčbu (kolik za co a kdy) poradit (v čem?), nebo něco jiného?

já jsem vám odpověděl - ano, přepadá mě nejmíň 5x denně.
Žiji, zatím ke spokojenisti své a svého okolí v pohodě.

summma summarum: podle psychiatrů ÚZKOSTNĚ DEPRESIVNÍ PORUCHOU trpí 99,9 % obyvatekstva. a vy se tím trápite. proč?

Zlatý

Měla jsem to a dostala jsem se z toho sama.Žádná antidepresíva ani psychiatr.Musím zvládat podnikání, rodinu, vnoučata. Nikomu jsem to ani neřekla.Hodně se zaměstnávat,scházet se s lidmi,se kterými se zasmějete a je Vám s nimi dobře,věnovat se koníčkům,zabavit se. Hlavně nebýt sama a nepřemýšlet o tom.Brala jsem přírodní doplňky stravy /Life star,Relax star od fy Starlife/.Doufám že mi všichni prominou v tomto případě reklamu.Hodně pít,zhluboka dýchat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.