Trpí i chlapi migrénou?

Pokud ano, jak se projevuje?

Nejlepší odpověď
quentos

Jistě.
Úplně stejně – bolestmi hlavy, nechutenstvím; zmíněné bolesti často vyústí ve zvracení.
Doplňuji:
… a nikomu to nepřeju, prošel jsem si tím taky.

Další odpovědi
Kostka0

Ovšem že ano,
každý může trpět migrénou, na pohlaví nezáleží. Projevuje se bolestí hlavy, zvracením a špatnou náladou.

marci1

Samozřejmě, že trpí. „Před začátkem puberty migréna postihuje běžněji chlapce než dívky, v dospělosti se však objevuje až dvakrát či třikrát častěji u žen než u mužů.“
Projevy viz zdroj :

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­gr%C3%A9na

Šidlo

jasné, prejavuje sa to tak, že dostanú menštruáciu a začnú plakať pri telenovelách.­.......lebo všetky choroby žien spôsobujú ženské hormóny a všetky choroby mužov spôsobuje alkohol

…koniec irónie.....to čo sa dnes učí na biológií?!

ale vážne…tak ako u žien…silná bolesť spoza očí, dvojité videnie, žalúdok naruby

Drap

Ano. Silné bolesti hlavy, přechází až ke zvracení a k celkové zesláblosti. Nepřeji podobné pocity nikomu.

ReHu

Jistě,že ano. Projevy jsou stejné jsko u žen.
Švagr ná migreny trpí.
Bere silné prášky ná bolest, lehne si do tichého pokoje se zataženými závěsy a musí být v absolutním klidu.

ten který je

Zítra dám vědět,dnes jdu slavit kamarádovo šedesátiny.:-/

anonym

To nevím,nikdy mne hlava nebolela:
http://www.men­zone.cz/migre­na-trapi-i-muze-536/
Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou příznaků souvisejících s autonomní nervovou soustavou. Slovo je odvozeno z řečtiny z výrazu ἡμικρανία (hemikrania), „bolest jedné strany hlavy“,tvořeného slovy ἡμι- (hemi-), „polovina“ a κρανίον (kranion), „lebka“.

Bolest hlavy je typicky unilaterální (postihující jen jednu polovinu hlavy), je pulsující povahy a trvá od 2 do 72 hodin. Může se projevovat symptomy jako nevolnost, zvracení, fotofobie (zvýšená citlivost na světlo) nebo fonofobie (zvýšená citlivost na zvuk); fyzická aktivita bolest obvykle ještě zhoršuje.Až jedna třetina osob trpících migrénou vnímá auru – jde o přechodnou zrakovou, senzorickou, jazykovou či motorickou poruchu signalizující brzký nástup bolestí hlavy.
Zdroj:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­gr%C3%A9na

da ny

Pamatuji si, co je paralyzující silná bolest hlavy, klasickou migrénu jsem nikdy neněla.
Příčinou byla únava (kocoviny ne :D) a též hypofunkce štítné žlázy…

Údajně migrenózními bolestmi hlavy trpí 3× více žen než mužů
Projevya spouštěcí mechanismy migrény:
http://www.frau­.cz/migrena-a-jeji-lecba-zatim-nema-dlouhodobe-vysledky/
http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Migr%C3%A9na
Diagnostická kritéria pro migrénu bez aury [3][4][5] A. Nejméně 5 atak musí splňovat bod B–D
B. Bolest hlavy trvá bez léčby 4–72 hodin
C. Bolest je možno charakterizovat aspoň dvěma z následujících příznaků:
unilaterální lokalizace
pulzující charakter
střední až těžká intenzita
zhoršování při fyzické námaze
D. Bolest je provázena nejméně jedním z těchto příznaků:
nauzea a/nebo vomitus
fotofobie a/nebo fonofobie

Nás kdysi učili, že Migréna je vzácné onemocnění cév mozku. Dnes je to údajně i dědčšné. „Migréna“ – migrenozní bolesti hlavy se staly velmi časté.

Někdy nemusí jít o klasickou „migrénu“.
Silné bolesti hlavy mohou být též od močového měchýře (nauzea, člověk se cítí jako na vodě). U chronického zánětu močového měchýře už nebolí podbřišek a nic nepálí.