Avatar uživatele
Mirdas

Trpěli jste někdy trémou ?

Při jaké přiležitosti, jak jste ji překonali a našli jste na ni recept?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Elk, marci1, anonym před 3233 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano, při koncertu, před operací, ve škole, to ani nebudu počítat, nebo na schůzce, …já nevím, prostě jsem se hodně soustředila na to, co mám dělat a zlepšilo se to. Nebo jsem jisté situace prodýchávala, nebo jsem si v duchu zpívala, nebo jsem v duchu nadávala jako prase 🙂 Hned to šlo líp.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jasně – při ´vystupování´ na veřejnosti, ze začátku…
😉
Pokud ji chceš překonat, stačí se soustředit na danou činnost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Mám do dneška trému před lékaři a před nadřízenými. Takže si pěkně dopředu promyslím, na co třeba by se mě ptali, na co by mohla přijít řeč a a projdu si předem v duchu své možné odpovědi. Pak mě málo co zaskočí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Každý z nás měl někdy trému,buď již ve škole,či v zaměstnání,nebo na nějakém vystoupení nebo koncertu ,přednášce,při básničce,zpěvu,na místě kde třeba vystupoval.
Já osobně mám trému ,když jdu k felčarovi.
Někdy jsem měl i před diváky,třeba takových1000– 2500když na tebe čučí,tak kolikrát neví kam s očima.
Ale dá se na to zvyknout.
Doplňuji:
Před nadřízenmi jsem nikdy trému neměl,jsme si přece
všichni rovni a ani před panem prezidentem jsem trému neměl.,nemyslím toho současného,tam by to bylo o něčem úplně jiném.
Trému jsem neměl ani před anglickou královnou.
Je všechno o srdci,citu,hlavně prvním pohledu na člověka.
To se pak hned pozná.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

Ano. Já i nekteří velcí herci. Třeba v Carusošou, Doremi, Znáte se. 5 proti 5 atd.
Za chvilku to přejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ve škole před písemkou, před veřejným vystoupením (recitační soutěže…), před turnajem… dnes už jen na těch turnajích před partiemi se silnými soupeři, obyčejně na to zabírá hořká čokoláda a zhluboka dýchat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Kdysi určitě. Zpočátku mi trvalo, než jsem se uvolnila při projevu před více lidmi. Zhluboka dýchat, představit, si, že i když něco spletu, nic se nestane a že lidé, kteří mě poslouchají, jsou stejní jako já. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Téměř každý trpí neprve trémou (první prezentace či vystoupení atd.). Chce to nebát se a sbírat zkušenosti, téměř vždy se to postupně s praxí zlepšuje …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

dříve ano, škola, zkoušky, výběrová řízení…dnes už ne nebo velmi málo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek