Troubit k čepobití

vojenská hudba

Nejlepší odpověď
kropitko

nahlásit večerku

Další odpovědi
annas

Slovo čepobití patří do vojenského slangu. Jinak také capfenštrajch – nář. večerka, ve starém voj. slangu čepobití, z něm. Zapfenstreich čepobití, večerka.

SNČ

vagra

Nevypadá to jako otázka,ale spíš jako povel.
Tak tedy-co se týká mě,já bych troubil,ale nemám čím.

S.Mikušek

Německý termín „Zapfenschlag“ (Zapfen=čep, chlag=bít) pochází z šestnáctého století z doby Lancknechtů.
V roce 1596 byl poprvé trouben večerní signál vyhlašující večerku. Od této chvíle musel být každý voják na své ubikaci. Ve výčepech se do sudů zatloukly čepy a označily se křídou.

vagra

Chtěl jsem jenom upozornit na to,že i otázka,by měla mít nějakou formu.

bflmpsvz2

Chtěl jsem jenom upozornit na to, že i upozornění by mělo mít správně interpunkci.